| | |
A | A | A
Środa, 22 lutego 2017

Lekcja Bezpieczeństwa z Pierwszą Damą

  |   - Chciałabym byście pracowali nad takimi cechami, jak: rozwaga, koncentracja, ostrożność i zachowanie spokoju – zaapelowała Pierwsza Dama. Agata Kornhauser-Duda wzięła w środę udział w zajęciach, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu Agata Kornhauser-Duda wzięła w środę udział w zajęciach, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Agata Kornhauser-Duda wzięła w środę udział w zajęciach, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Agata Kornhauser-Duda wzięła w środę udział w zajęciach, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze

Agata Kornhauser-Duda wzięła w środę udział w zajęciach, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu. W swoim wystąpieniu przypomniała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa. – Chciałabym, abyście pracowali nad takimi cechami jak: rozwaga, koncentracja, ostrożność i zachowanie spokoju – zaapelowała Pierwsza Dama. Przytoczyła również wiersz Wandy Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść przez ulicę”.

 

Podczas lekcji na temat ruchu drogowego prowadzonej przez pracowników Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego uczniowie mogli dowiedzieć się o zasadach bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły. Pierwsza Dama opowiedziała dzieciom o swojej codziennej drodze do szkoły, którą pokonywała jako dziecko i przestrzeganych przez nią zasadach bezpieczeństwa, a także radach, jakie dawała swojej córce.

 

Po teorii był czas na praktykę podczas spaceru w zaimprowizowanym Miasteczku Ruchu Drogowego. Pani Prezydentowa zachęcała do noszenia odblasków i dla przykładu sama założyła jeden z nich na rękę. Na zakończenie akcji edukacyjnej Agata Kornhauser-Duda w towarzystwie Alvina Gajadhura, Głównego Inspektora Transportu Drogowego i maskotki inspektoratu krokodyla Tirka, rozdała zestawy prezentów uczestnikom lekcji bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zobacz także: O bezpieczeństwie dzieci na drogach

 

Pani Prezydentowa złożyła również wizytę w szkole i zwiedziła Kącik Patrona Szkoły poświęcony Adamowi Mickiewiczowi oraz spotkała się z nauczycielami.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31