| | |
A | A | A
Niedziela, 26 marca 2017

Pierwsze Damy Polski i Słowenii odwiedziły Celje

  |   Agata Kornhauser-Duda i Tanja Pečar odwiedziły Muzeum Regionalne w Celje. Agata Kornhauser-Duda i Tanja Pečar odwiedziły Muzeum Regionalne w Celje. Agata Kornhauser-Duda i Tanja Pečar odwiedziły Muzeum Regionalne w Celje. Agata Kornhauser-Duda i Tanja Pečar odwiedziły Muzeum Regionalne w Celje. Pierwsze Damy po zwiedzaniu dołączyły do Prezydentów Polski i Słowenii. Pierwsze Damy po zwiedzaniu dołączyły do Prezydentów Polski i Słowenii. Pierwsze Damy po zwiedzaniu dołączyły do Prezydentów Polski i Słowenii. Pierwsze Damy po zwiedzaniu dołączyły do Prezydentów Polski i Słowenii. Pierwsze Damy po zwiedzaniu dołączyły do Prezydentów Polski i Słowenii.

W trakcie wizyty Pary Prezydenckiej w Słowenii Agata Kornhauser-Duda i Tanja Pečar realizowały również odrębny program. Po wspólnym śniadaniu Panie Prezydentowe odwiedziły Muzeum Regionalne w Celje. Pierwsze Damy zwiedziły dwie wystawy.

 

„Celje – miasto pod miastem” jest największą, rozciągającą się na powierzchni ok. 1000 m², ekspozycją z zachowanymi i zabezpieczonymi pozostałościami antycznego miasta. Zbiór archeologiczny znajduje się w piwnicach Dworu Książęcego oraz w podziemiach dziedzińca. Natomiast „Hrabowie Cylejscy” to wystawa stała muzeum.

 

Zobacz także: Pierwsze Damy Polski i Ukrainy na wystawie ikon  Muzeum Regionalne w Celje zostało założone 1 maja 1882 roku jako Miejskie Muzeum Celje. Placówka jest opiekunem lapidarium, eksponatów przyrodniczych i historycznych, ale również może się pochwalić zbiorem współczesnych eksponatów przemysłowych.

 

Zobacz także: "Polska wspiera ambicje Bośni dotyczące członkostwa w UE"  Pierwsze Damy po zwiedzaniu dołączyły do Prezydentów Polski i Słowenii, by towarzyszyć im w trakcie wspólnego programu wizyty w Celje.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31