| | |
A | A | A
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Pierwsza Dama zwiedziła stolicę Meksyku

  |   Katedra Metropolitalna w Meksyku to największa i najstarsza katedra w Ameryce Katedra Metropolitalna w Meksyku to największa i najstarsza katedra w Ameryce Katedra Metropolitalna w Meksyku to największa i najstarsza katedra w Ameryce Katedra Metropolitalna w Meksyku to największa i najstarsza katedra w Ameryce Katedra Metropolitalna w Meksyku to największa i najstarsza katedra w Ameryce Katedra Metropolitalna w Meksyku to największa i najstarsza katedra w Ameryce Katedra Metropolitalna w Meksyku to największa i najstarsza katedra w Ameryce Wystawa muzeum Templo Mayor opowiada o początkach miasta Meksyk. Wystawa muzeum Templo Mayor opowiada o początkach miasta Meksyk. Wystawa muzeum Templo Mayor opowiada o początkach miasta Meksyk. Wystawa muzeum Templo Mayor opowiada o początkach miasta Meksyk. Wystawa muzeum Templo Mayor opowiada o początkach miasta Meksyk. Wystawa muzeum Templo Mayor opowiada o początkach miasta Meksyk. Wystawa muzeum Templo Mayor opowiada o początkach miasta Meksyk. Wystawa muzeum Templo Mayor opowiada o początkach miasta Meksyk. Wystawa muzeum Templo Mayor opowiada o początkach miasta Meksyk. Wystawa muzeum Templo Mayor opowiada o początkach miasta Meksyk.

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty Pary Prezydenckiej w Meksyku realizowała program odrębny. Odwiedziła największą w Ameryce katedrę oraz zwiedziła muzeum Templo Mayor.


Katedra Metropolitalna w Meksyku to największa i najstarsza katedra w Ameryce. To także siedziba arcybiskupa archidiecezji meksykańskiej. Jest położona po północnej stronie placu Zócalo, w historycznym centrum Meksyku. Budowana w ciągu trzech stuleci świątynia zawiera w swojej architekturze elementy renesansu, baroku i neoklasycyzmu.


Podwaliny pod budowę katedry położył w 1524 roku Hernán Cortés, hiszpański zdobywca, który dotarłszy do azteckiej stolicy Tenochtitlán zniszczył miasto i założył na jego zgliszczach nowe – Meksyk. Do budowy kościoła wykorzystano kamienie ze zburzonych indiańskich piramid-świątyń. Prace nad świątynią zakończono w 1813 roku.


Zobacz także: Drugi dzień wizyty w Meksyku [PL/ENG] Ruiny azteckiej świątyni Templo Mayor były kolejnym elementem programu mającego przybliżyć historię kraju. Wystawy tamtejszego muzeum opowiadają o początkach miasta Meksyk.

 

Wybudowana w XV wieku świątynia w formie piramidy była najważniejszą budowlą sakralną Azteków i znajdowała się w centrum ówczesnego stolicy. To tam co roku składano krwawe ofiary z ludzi w celu przebłagania bogów i zapewnienia pomyślności społeczeństwu Azteków. Świątynia została zburzona przez Hiszpanów po zdobyciu miasta w 1521 roku jako symbol pogańskiego kultu.

 

Po zapoznaniu się z historią początków państwa Pani Prezydentowa spotkała się z Luisą H. Solchagą López, małżonką wiceministra spraw zagranicznych Meksyku i dyrektor biura meksykańskiego MSZ w Naucalpan oraz Marthą Navarą o Albo, dyrektor generalną ds. Współpracy Naukowo-Technicznej. Panie dyskutowały na temat systemów edukacji w Polsce i Meksyku oraz o programach współpracy pomiędzy uczelniami w obu krajach.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31