| | |
A | A | A
Piątek, 19 maja 2017

Pierwsze Damy Polski i Niemiec wręczyły dyplomy językowe

  |   Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie

Pierwsze Damy Polski i Niemiec wręczyły w piątek w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Niemieckie Dyplomy Językowe Drugiego Stopnia (DSD II).

 

Na uroczystość zaproszono 185 uczniów z ośmiu szkół: w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Radomiu i Warszawie.


Agata Kornhauser-Duda pogratulowała uczniom sukcesu, jakim jest uzyskanie certyfikatu potwierdzającego ich znajomość języka niemieckiego. Przemówienie było w języku polskim i niemieckim. − Jest to zwieńczenie waszej wytężonej pracy, ale przede wszystkim zwieńczenie waszych językowych kompetencji – powiedziała Małżonka Prezydenta RP.


Podziękowała nauczycielom, których trud w przygotowanie uczniów do egzaminu w znaczącym stopniu przyczynił się do pomyślnego wyniku. − Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba wiele zaangażowania i pracy, aby dobrze uczniów do tego egzaminu przygotować − powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Zobacz także: Poezja w tłumaczeniu Karla Dedeciusa w warszawskim liceum
Głos zabrała także Elke Büdenbender, która podsumowała tegoroczny udział w egzaminie DSD II. − Na całym świecie przystąpiło do niego 14,8 tys. uczniów, w tym ponad 838 to uczniowie i uczennice z Polski – zaznaczyła Pierwsza Dama Niemiec. Wyraziła swój podziw dla faktu, że języka niemieckiego uczy się aż 2,3 mln Polaków. − W żadnym innym kraju na świecie nie ma tylu osób uczących się języka niemieckiego – stwierdziła Małżonka Prezydenta Niemiec.


Elke Büdenbender wyraziła radość z faktu, że tak wiele Polek i Polaków dostrzega szanse związane ze znajomością języka niemieckiego na rynku pracy i w procesie dalszego kształcenia. Zwracając się do zaproszonych uczniów wyraziła swoją nadzieję, że młodzi ludzie wykorzystają swoją znajomość języka niemieckiego w Polsce w jednej z licznych niemieckich firm lub też w polskiej firmie, która ma kontakty z Niemicami, bądź skorzystają ze swoich umiejętności podczas wyjazdu na jakiś czas do Niemiec.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama lektorem dyktanda z języka niemieckiego Niemiecki Dyplom Językowy - DSD (Deutsches Sprachdiplom) to dyplom językowy Stałej Konferencji Ministrów Kultury, Nauki i Oświaty Landów Niemieckich. Pomyślnie zdany egzamin DSD II umożliwia podjęcie studiów w Niemczech bez konieczności dalszego dokumentowania umiejętności językowych.(PAP/inf. własna)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31