| | |
A | A | A
Czwartek, 25 maja 2017

Czwartoklasiści odwiedzili Pałac Prezydencki

  |   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie odwiedzili w czwartek Pałac Prezydencki. W Sali Kolumnowej spotkała się z nimi Małżonka Prezydenta.


Agata Kornhauser-Duda chętnie odpowiadała na liczne pytania czwartoklasistów. Rozmawiali na temat pasji czytania i nauki języków obcych oraz korzyściach płynących z tego typu aktywności. Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim.


Na zakończenie spotkania Pierwsza Dama opowiedziała o pomieszczeniu, w którym się spotkali. Sala Kolumnowa jest najbardziej znanym pomieszczeniem w Pałacu Prezydenckim, słynącym szczególnie z okazałego żyrandola.

Zobacz także: Rozśpiewana wizyta w Pałacu Prezydenckim
W największym pomieszczeniu siedziby głowy państwa Prezydent RP powołuje rząd, mianuje sędziów, nadaje tytuły naukowe, stopnie generalskie oraz najwyższe odznaczenia i ordery państwowe.

 

W Sali Kolumnowej podpisywane są również ważniejsze dokumenty, umowy i ustawy. W trakcie wizyt zagranicznych wydawane są tam uroczyste obiady na cześć głów państw.

Zobacz także: Lekcja integracji w Pałacu Prezydenckim
Szkoła Podstawowa nr 107 działa od 50 lat. Placówka słynie z organizacji Biegów Przełajowych imienia B. Malinowskiego, w których rokrocznie biorą udział uczniowie szkół podstawowych.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31