| | |
A | A | A
Piątek, 2 czerwca 2017

Wyjątkowa terapia integracyjna

  |   Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne” Wizyta Pierwszej Damy w warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne”

Pierwsza Dama spotkała się w piątek z pracownikami i wolontariuszami warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne”. Personel stanowią dorosłe osoby dotknięte autyzmem. Na różnych stanowiskach zatrudnionych jest ponad 20 osób.


Pracownicy lokalu podczas spotkania z Panią Prezydentową przyznali, że praca w klubokawiarni jest dla nich bardzo ważna i daje im szansę pełnego funkcjonowania w społeczeństwie, której wcześniej nie mieli.


Opowiadali również o samej klubokawiarni i jej wyjątkowej atmosferze. Jeden z pracowników, Mateusz, przyznał, że obchodzi urodziny, więc wszyscy odśpiewali mu „Sto lat”. Ponadto wspólnie odśpiewali piosenkę Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”.


W trakcie spotkania padło wiele pytań do Pani Prezydentowej na temat jej codziennych obowiązków w roli Pierwszej Damy, życia zawodowego jako nauczycielki języka niemieckiego oraz zainteresowań.


Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze, za co szczególnie podziękowała Agata Kornhauser-Duda.


Zobacz także: Małżonka Prezydenta odwiedziła podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych Misją lokalu jest zapewnienie warunków do aktywności społecznej, zawodowej i kulturalnej osobom autystycznym i ich opiekunom. To pierwsze takie miejsce w Polsce i jedno z pierwszych na świecie.


Pomysłodawcą otwarcia wyjątkowej klubokawiarni jest Fundacja Ergo Sum, która działa na rzecz dorosłych autystów i osób wykluczonych. Organizacja tworzy miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami, prowadzi doradztwo zawodowe dla organizacji pozarządowych oraz wspiera spółdzielnie socjalne.


W „Życie jest fajne” oprócz serwisu gastronomicznego można skorzystać z szerokiej gamy wydarzeń kulturalnych i społecznych. Odbywają się tam koncerty, wernisaże i wystawy plastyczne, spotkania miłośników gier planszowych oraz warsztaty, debaty i panele dyskusyjne.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30