| | |
A | A | A
Poniedziałek, 5 czerwca 2017

Rozczytana dolnośląska szkoła

  |   Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy

Pierwsza Dama w ramach promocji czytelnictwa odwiedziła w poniedziałek uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy. Uczniowie klas IV-VI biorą aktywny udział w programie rozwoju czytelnictwa „Z książką przez życie” koordynowanym przez nauczycielki języka polskiego.

 

W ramach akcji, której mottem jest cytat z Umberto Eco „Kto czyta książki, żyje podwójnie”, młodzież szkolna czyta na głos lektury młodszym uczniom, realizuje przedstawienia na podstawie przeczytanych książek oraz bierze udział w organizowanym w szkole Dniu Języka Ojczystego. Głównym celem tych działań jest uświadamianie uczniom, że czytanie otwiera człowieka na różnorodny świat i ubogaca życie.

 

Zobacz także: Od 10 lat czytają dzieciom Małżonka Prezydenta w Sokołowie Podlaskim Dzieci z klas IV-VI przygotowały bogaty program artystyczny nawiązujący do akcji czytelniczej. Wyrecytowały wiersz Hanny Łochockiej o książce, która jest przyjacielem na całe życie oraz wystawiły przedstawienie "Księżniczka na ziarnku grochu" na podstawie utworu Jana Brzechwy oraz zaśpiewały piosenkę o baśni i przedstawiły korzyści z czytania w ramach wykonanego układu tanecznego.

 

Pani Prezydentowa zachęcała do dyskusji o książkach i wymieniania się nimi między sobą. Agata Kornhauser-Duda przeczytała uczniom fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa „Malutka Czarownica” autorstwa Otfrieda Preusslera oraz "Kwiat kalafiora" Małgorzaty Musierowicz.

 

Uczniowie przedstawili również swoje ulubione opowiadania i powieści, jak na przykład „Wyspa mojej siostry” Katarzyny Ryrych.

 

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda zachęca do czytania Pierwsza Dama wzięła udział w projekcie „Elita czyta” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła także uczniów w ich salach zajęciowych. Nie zabrakło spotkania z gronem pedagogicznym i reprezentacją lokalnych władz.

 

Do Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica uczęszcza ponad 150 dzieci. Znaczna większość z nich jest dowożona do placówki z okolicznych miejscowości. W szkole realizowany jest szereg programów edukacyjnych i rozwojowych.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31