| | |
A | A | A
Czwartek, 8 czerwca 2017

Jak bezpiecznie przejść przez tory

  |   Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Pierwsza Dama asystowała dzieciom w lekcji bezpieczeństwa w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. W lekcji kolejowego ABC wzięli udział uczniowie z klas III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim. Najmłodsi na swojej codziennej drodze do szkoły mają przejazd kolejowy.


Pani Prezydentowa zwróciła uwagę najmłodszych na to, jak ważne jest bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie się na drodze i obszarze kolejowym.

 

– Jestem głęboko przekonana, że właśnie dzięki edukowaniu, też czasem przestrzeganiu i informowaniu, polepsza się bezpieczeństwo, ale również budowane są wśród dzieci i młodzieży postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych, a także pogłębiona jest i poszerzana wiedza na temat właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.


– Życzę wam, by każda podróż prowadziła was bezpiecznie do celu, abyście zawsze szczęśliwie wracali do swoich domów i swoich bliskich, a ponieważ zbliżają się upragnione przez was wakacje, życzę wam, aby wasz wypoczynek był udany, ale przede wszystkim bezpieczny – podsumowała Pierwsza Dama zwracając się do dzieci.


Zobacz także: Lekcja Bezpieczeństwa z Pierwszą Damą Podczas multimedialnej lekcji rozmawiano o bezpieczeństwie w ruchu kolejowym, przypominano dlaczego warto nosić odblaski, a także, jak bezpiecznie przechodzić przez przejazd kolejowy.

 

Dzieci wspólnie z Pierwszą Damą wyrecytowały wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Na zakończenie odbyła się plenerowa gra edukacyjna oraz pokaz przykładowych działań podejmowanych przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.


Na dzieci czekała również atrakcja – podróż kolejką wąskotorową, w którą udały się w towarzystwie Pani Prezydentowej.

 

Zobacz także: Kolejowe ABC - o bezpieczeństwie w pobliżu torów "Kampania Kolejowe ABC" to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna organizowana przez Urząd Transportu Kolejowego z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.

 

W ramach akcji, w przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie całej Polski prowadzone będą zajęcia edukacyjne poświęcone zasadom bezpieczeństwa oraz wzorcom odpowiedzialnego zachowania podczas korzystania z transportu kolejowego. (PAP/inf. własna)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31