| | |
A | A | A
Piątek, 9 czerwca 2017

Spotkanie z przedstawicielkami Stowarzyszenia EkoSerce

  |   Pierwsza Dama spotkała się z przedstawicielkami Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce” Pierwsza Dama spotkała się z przedstawicielkami Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce” Pierwsza Dama spotkała się z przedstawicielkami Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce” Pierwsza Dama spotkała się z przedstawicielkami Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce”

Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielkami organizacji pacjenckiej, by porozmawiać o problemach osób cierpiących na choroby serca i układu krążenia. Agnieszka Wołczenko, wiceprezes stowarzyszenia oraz Anna Miastkowska, członkini stowarzyszenia, przedstawiły Pierwszej Damie działalność instytucji oraz powody, dla których została założona.

 

Organizacja uczula, by zwracać uwagę na niepozorne objawy, które mogą mieć niebezpieczne konsekwencje. Panie zwróciły uwagę na różnicę przebiegu zawału serca u kobiet i mężczyzn oraz przytoczyły historie kilkorga z członków organizacji. Zauważyły, że poważne choroby serca częściej dotykają coraz młodszych ludzi, co nie zawsze jest determinowane przez niezdrową dietę i tryb życia.


Zachorowania związane z układem krążenia od ponad 50 lat stanowią największe zagrożenie dla życia Polek i Polaków. W związku z obecnymi trendami zachorowań i tempem starzenia się społeczeństwa szacuje się, że liczba zgonów z powodu chorób układu krążenia już w 2020 roku może przekroczyć 200 tys.


Zobacz także: Wsparcie dla kobiet dotkniętych nowotworem Stowarzyszenie Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce” sformalizowało swoje struktury w sierpniu 2016 roku. To organizacja pacjencka, do której należy ponad 300 osób. Jej celem jest reprezentowanie interesów pacjentów z chorobami serca i układu krążenia oraz ochrona ich praw. Stowarzyszenie w swojej działalności kładzie nacisk na profilaktykę i edukację społeczeństwa.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31