| | |
A | A | A
Wtorek, 13 czerwca 2017

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z polskimi nauczycielami

  |   Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Grono pedagogiczne Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Grono pedagogiczne Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Wpis Pani Prezydentowej do księgi pamiątkowej Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu

Pierwsza Dama podczas wizyty oficjalnej Pary Prezydenckiej w Republice Chorwacji spotkała się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Kulturalnego „Mikołaj Kopernik” z animatorami polonijnego życia kulturalnego oraz kadrą Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu.


Przedstawiciele grona pedagogicznego z dyrektor Izabellą Glavić na czele opowiedzieli Pani Prezydentowej o realiach nauczania polskiej młodzieży w stolicy Chorwacji oraz podejmowanych przez nich licznych inicjatywach mających na celu propagowanie języka polskiego.


Szkoła Polska w Zagrzebiu funkcjonuje od 1992 roku. Początkowo działała przy towarzystwie kulturalnym, a od 2005 roku polskiej placówce. Jest to jedyna polska szkoła funkcjonująca na obszarze Zagrzebia i okolicy. Uczniowie są dowożeni przez rodziców na sobotnie zajęcia z miejscowości odległych ponad 100 km od Zagrzebia. Uczęszcza do niej ponad 50 uczniów. Przy placówce działa również oddział przedszkolny.


Zobacz także: „Polityczna współpraca polsko-chorwacka jest wzorcowa” Spotkanie było również okazją do rozmów o Polakach, którzy przybyli do Chorwacji. Pierwsza fala migracji miała miejsce po I wojnie światowej. Rzeczpospolita Polska oraz Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców nawiązały wtedy stosunki dyplomatyczne oraz rozpoczęło się tworzenie placówek dyplomatycznych i konsularnych. Druga migracja Polaków nastąpiła w latach 60. i 80. XX w. Spowodowane było to wzmożonąj współpracą gospodarczą obu krajów.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31