| | |
A | A | A
Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Pierwsza Dama wzięła udział w rozdaniu certyfikatów z języka niemieckiego KID 1

  |   Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start”

Pani Prezydentowa wzięła w poniedziałek udział w uroczystości rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie.


Do testu na międzynarodowy certyfikat znajomości języka obcego przystąpiło pod koniec marca br. 32 uczniów z klas VI. Wszyscy uczniowie zdali egzamin.


− Jest mi bardzo miło, że mogłam Wam dzisiaj wręczyć dyplomy, które są zwieńczeniem ciężkiej pracy i nauki. Są również Waszym pierwszym poważnym egzaminem, ale przede wszystkim są potwierdzeniem Waszych kompetencji językowych− powiedziała Pierwsza Dama.


– Chciałabym, żebyście pamiętali, że systematyczne rozwijanie umiejętności językowych daje szerokie możliwości rozwoju osobistego. Nauka języka obcego to też kształtowanie postaw tolerancji wobec innych narodów – wobec ich kultury, tradycji – dodała Agata Kornhauser-Duda.


Zwracając się do nauczycieli przypomniała o ich misji. – Wierzę, że młodzi ludzie są pełni zapału i chęci do nauki, ale czasem potrzebują tego, byśmy my, nauczyciele, pokazali im, co ciekawego kryje się w nauce poszczególnych przedmiotów i zarażali ich swoją pasją – podkreśliła Pani Prezydentowa.


Zobacz także: Pierwsze Damy Polski i Niemiec wręczyły dyplomy językowe Młodzież przygotowała krótki film opowiadający o zajęciach z języka niemieckiego w ich szkole, który zaprezentowali Pierwszej Damie i przybyłym gościom.

 

W ramach występów artystycznych wystąpili laureaci i finaliści pozaszkolnych konkursów piosenki w języku niemieckim.


Dopełnieniem uroczystości była pokazowa lekcja językowa. Od 4 lat zajęcia prowadzone są w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start”. Uczniowie mają okazję na praktyczne zastosowanie języka w ramach wyjazdów do Niemiec i Austrii, uczestnicząc w organizowanych konkursach jak „Scrabble po niemiecku”, czy biorąc udział w licznych inicjatywach kulturalnych organizowanych przez niemieckojęzyczne placówki dyplomatyczne w Krakowie.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30