| | |
A | A | A
Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa w Krakowie z udziałem Pani Prezydentowej

  |   Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa z udziałem Pani Prezydentowej Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa z udziałem Pani Prezydentowej Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa z udziałem Pani Prezydentowej Lekcja Bezpieczeństwa zorganizowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego Lekcja Bezpieczeństwa zorganizowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego Pierwsza Dama wspiera inicjatywy, które mają poprawić jakość i bezpieczeństwo poruszania się dzieci i młodzieży na polskich drogach Pierwsza Dama wspiera inicjatywy, które mają poprawić jakość i bezpieczeństwo poruszania się dzieci i młodzieży na polskich drogach Pierwsza Dama wspiera inicjatywy, które mają poprawić jakość i bezpieczeństwo poruszania się dzieci i młodzieży na polskich drogach Lekcja Bezpieczeństwa zorganizowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa z udziałem Pani Prezydentowej

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie odbyła się Lekcja Bezpieczeństwa zorganizowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Uczniowie z klas pierwszych dowiedzieli się o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się w pobliżu drogi.


Zobacz także: Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką Pierwsza Dama wspiera inicjatywy, które mają poprawić jakość i bezpieczeństwo poruszania się dzieci i młodzieży na polskich drogach.

 

W rozmowie z dziećmi podkreśliła m.in. to, że przestrzegając przepisów, dbają nie tylko o swoje bezpieczeństwo, lecz także o bezpieczeństwo innych.


Zobacz także: Lekcja Bezpieczeństwa z Pierwszą Damą – Wiem, jak ważne jest, aby od najmłodszych lat kształtować wśród Was, moim drodzy, odpowiednie postawy i nawyki dotyczące poruszania się – zwróciła się do dzieci i wyjaśniła, że chodzi nie tylko o piesze poruszanie się najmłodszych, lecz także o ich bezpieczeństwo jako pasażerów i prowadzących pojazdy jak np. rower.


– Zdaję sobie też sprawę, jak często można zapobiec większości nieszczęśliwych wypadków poprzez edukowanie, informowanie i przestrzeganie. Dzięki pokazywaniu różnych zagrożeń, które mogą wystąpić w różnych sytuacjach drogowych, można przygotować was, moi drodzy, do samodzielnego, bezpiecznego, kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.


Podczas prezentacji Pierwszej Damie towarzyszył Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. Urząd, którym kieruje, zorganizował lekcję, by przed wakacjami przypomnieć o najważniejszych odpowiedzialnego zasadach zachowania na drodze. W drugiej, praktycznej części dzieci wykorzystały nabytą wiedzę w praktyce spacerując wspólnie z dorosłymi po specjalnie zbudowanym na tę okazję Miasteczku Ruchu Drogowego.


Zobacz także: Jak bezpiecznie przejść przez tory Na zakończenie najmłodsi uczestnicy lekcji otrzymali z rąk Agaty Kornhauser-Dudy i Alvina Gajadhura zestawy odblasków, które noszone za co dzień poprawiają widoczność dzieci na drogach.

Maskotką wydarzenia, symbolicznie biorącą udział w lekcji, był krokodyl Tirek. (PAP/inf. własna)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31