| | |
A | A | A
Czwartek, 22 czerwca 2017

Pierwsza Dama gościła Katolicką Szkołę pod Żaglami

  |   Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami

Pani Prezydentowa spotkała się w czwartek z grupą młodzieży uczestniczącej w Katolickiej Szkoły pod Żaglami „Wolontariusze na żaglowiec”. Dla młodych ludzi była to okazja do wzajemnej wymiany poglądów na temat wartości i idei jakie w obecnych czasach pozwalają rozwijać się młodzieży.


Młodzi żeglarze, którzy zakwalifikowali się do załogi musieli zrealizować ponad 100 godzin pracy wolontariackiej i przejść testy sprawnościowe. 36 najaktywniejszych w 2016 roku wolontariuszy wypłynęło w maju br. żaglowcem STS Pogoria z Nicei i opłynęło w miesiąc Europę. Z racji tego, że rejs odbywał się w trakcie roku szkolnego, członkami załogi byli również nauczyciele i na statku odbywały się lekcje.


Organizatorzy i uczestnicy rejsu opowiedzieli w Pałacu Prezydenckim o swoim niecodziennym doświadczeniu i zaprezentowali Pani Prezydentowej zdjęcia i krótki film podsumowujący wyprawę.
Przedstawiciele Stowarzyszenia Wypłyń na Głębię przedstawili również swoje dalsze plany – chcą zorganizować rejs i dopłynąć do Panamy na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się tam w styczniu 2019 roku.


Katolicka Szkoła pod Żaglami jest projektem Stowarzyszenia Wypłyń na Głębię skierowanym do młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym. Głównym założeniem jest inspirowanie młodego pokolenia do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Młodzież poprzez pracę wolontaryjną wspiera lokalną społeczność powiatu piaseczyńskiego.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31