| | |
A | A | A
Czwartek, 6 lipca 2017

Pierwsze Damy w Belwederze i Centrum Nauki Kopernik

  |   Agata Kornhauser-Duda zaprosiła Melanię Trump na spotkanie w Belwederze. Agata Kornhauser-Duda zaprosiła Melanię Trump na spotkanie w Belwederze. Agata Kornhauser-Duda zaprosiła Melanię Trump na spotkanie w Belwederze. Panie Prezydentowe rozmawiały w Sali Pompejańskiej w cztery oczy. Agata Kornhauser-Duda zaprosiła Melanię Trump na spotkanie w Belwederze. Agata Kornhauser-Duda zaprosiła Melanię Trump na spotkanie w Belwederze. Pierwsze Damy w Centrum Nauki Kopernik Pierwsze Damy w Centrum Nauki Kopernik Pierwsze Damy w Centrum Nauki Kopernik Pierwsze Damy w Centrum Nauki Kopernik Pierwsze Damy w Centrum Nauki Kopernik Pierwsze Damy w Centrum Nauki Kopernik Pierwsze Damy w Centrum Nauki Kopernik Pierwsze Damy w Centrum Nauki Kopernik Agata Kornhauser-Duda towarzyszyła dzieciom w warsztatach z programowania robotów Melania Trump w Centrum Nauki Kopernik Pierwsze Damy w Centrum Nauki Kopernik Pierwsze Damy w Centrum Nauki Kopernik Pierwsze Damy w Centrum Nauki Kopernik

Agata Kornhauser-Duda zaprosiła Melanię Trump na spotkanie w Belwederze, gdzie w Sali Pompejańskiej panie rozmawiały w cztery oczy. Rozmowa dotyczyła między innymi historii miejsca, w którym odbywało się spotkanie, a także obszarów działalności, w które angażują się obie Pierwsze Damy.

 

Panie Prezydentowe rozmawiały o edukacji, o ekspansji mediów społecznościowych i nowych technologii, a także o ich wpływie na rozwój młodzieży. Rozmowa dotyczyła również niebezpiecznych współczesnych zjawisk, jakimi są: cyberprzemoc, hejt i stalking. Panie mówiły też o inicjatywach mających wspierać rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych.

 

Zobacz także: Wizyta Pierwszej Damy w Lublanie Na zakończenie Melania Trump i Agata Kornhauser-Duda rozmawiały o Słowenii - kraju, w którym urodziła się amerykańska Pierwsza Dama, a który w marcu tego roku odwiedziła polska Para Prezydencka.

 

W trakcie spotkania obu paniom podano tradycyjną polską szarlotkę. 

 

Następnie Panie Prezydentowe udały się do Centrum Nauki Kopernik, którego Dyrektor Naczelny Robert Firmhofer przedstawił działalność placówki.

 

Agata Kornhauser-Duda i Melania Trump zwiedziły pracownię robotyczną Majsternia, w której dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach naukowych przybliżających podstawy programowania i robotyki. Zajęcia zostały przygotowane przez zespół Centrum Nauki Kopernik i Fundację Girls Code Fun.

 

Zobacz także: Prezydent USA w Warszawie: Stajemy ramię w ramię broniąc artykułu 5. PL/ENG Panie Prezydentowe towarzyszyły dzieciom w tworzeniu kwiatowej orkiestry, poznały robota Dash, obejrzały niezwykłą robotyczną suknię oraz różnorodne akcesoria, wydrukowane na drukarkach 3D.

 

Na zakończenie spotkania młodzi uczestnicy warsztatów podarowali Pierwszym Damom wydruki 3D w kształcie różowego buta na obcasie dla Melanii Trump i niebieskiej kostki z łamigłówką dla Agaty Kornhauser-Dudy.

 

Dziękując za serdeczne przyjęcie Panie Prezydentowe wpisały się do księgi gości Centrum Nauki Kopernik.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30