| | |
A | A | A
Sobota, 2 września 2017

Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka

  |   Pani Prezydentowa odwiedziła w sobotę Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej, gdzie odbywał się V Piknik Wcześniaka Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w warsztatach „Wymiana dobrych praktyk na Karowej” Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w warsztatach „Wymiana dobrych praktyk na Karowej” Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w warsztatach „Wymiana dobrych praktyk na Karowej” Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka

Pani Prezydentowa odwiedziła w sobotę Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej, gdzie odbywał się V Piknik Wcześniaka. Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w warsztatach „Wymiana dobrych praktyk na Karowej”. Personel medyczny zajmujący się noworodkami oraz studenci medycyny mieli okazję do wymiany doświadczeń oraz opowiedzenia o specyfice swojej pracy i towarzyszących jej emocjach. Pierwsza Dama pytała specjalistów z dziedziny neonatologii o ich komunikację z rodzicami pacjentów.


Prof. Maria Borszewska-Kornacka przybliżyła Pierwszej Damie najbliższe plany Koalicji dla Wcześniaka. Powołana pięć lat temu platforma edukacyjna zrzesza wiele organizacji pozarządowych, których celem jest uświadomienie społeczeństwu  medycznych  i społecznych problemów związanych z przedwczesnym urodzeniem dziecka.


Pierwsza Dama odwiedziła również namioty tematyczne przygotowane dla uczestników pikniku na Skwerze Radiowej Rodziny Matysiaków. Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przygotował dla dzieci atrakcję w postaci Szpitala Małego Doktora. Najmłodsi mogli zdiagnozować i wyleczyć chorą Zieloną Żabę, Długouchego Pieska czy Okrągłą Misię. W namiotach merytorycznych matki zasięgały porad specjalistów odnośnie szczepień i laktacji. Pani Prezydentowa odwiedziła również namiot Koalicji dla Wcześniaka, w którym przeprowadzano Wielki Quiz wiedzy o Polsce, jak również wernisaż prac plastycznych.


Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda otrzymała pierwszy egzemplarz książki „Dlaczego mój brat jest wcześniakiem”. Publikacja przeznaczona dla rodzin dzieci urodzonych przedwcześnie miała swoją premierę podczas sobotniego pikniku.


Zobacz także: Światowy Dzień Wcześniaka w Pałacu Prezydenckim V Piknik Wcześniaka na Karowej odbywał się w tym roku pod hasłem „Aktywnie przez świat”. Wydarzenie przeznaczone było głównie dla rodzin dzieci urodzonych przedwcześnie i długo leczonych w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka i Patologii Noworodka Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie oraz szpitalach województwa mazowieckiego.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31