| | |
A | A | A
Poniedziałek, 18 września 2017

Pierwsza Dama gościła polską i niemiecką młodzież

  |   Uczniowie niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego na spotkaniu z Pierwszą Damą W ramach międzynarodowego partnerstwa uczniowie realizowali projekt „Partie polityczne w EU − ich rola i znaczenie” Pierwsza Dama na spotkaniu z polską i niemiecką młodzieżą Pierwsza Dama na spotkaniu z polską i niemiecką młodzieżą oraz ich opiekunami Uczniowie niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego na spotkaniu z Pierwszą Damą

Agata Kornhauser-Duda gościła w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim grupę uczniów z niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego.


Młodzież zakończyła zwiedzanie siedziby głowy państwa w Sali Obrazowej, gdzie spotkała się z nimi Pierwsza Dama. Niemieccy uczniowie zostali poproszeni o przedstawienie swojej szkoły. Pani Prezydentowa zwróciła się do uczniów w języku niemieckim i opowiedziała o swoim wieloletnim doświadczeniu w zawodzie nauczyciela języka niemieckiego oraz o współorganizowanych przez nią wymianach międzynarodowych w krakowskim liceum. Rozmowy były kontynuowane w Ogrodzie Zimowym.


Zobacz także: Poezja w tłumaczeniu Karla Dedeciusa w warszawskim liceum Szkoły średnie z Warszawy i Münster współpracują ze sobą od trzech lat. W ramach międzynarodowego partnerstwa organizowane są wymiany. Uczniowie w tym roku realizują projekt z wiedzy o społeczeństwie „Partie polityczne w EU − ich rola i znaczenie”. Polska młodzież odwiedziła Niemcy w czerwcu br., a uczniowie z westfalskiej placówki przyjechali z rewizytą do Warszawy. Oprócz pracy nad projektem i wizyty w polskim parlamencie, uczniowie zwiedzili stolicę i uczestniczyli w jej życiu kulturalnym.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31