| | |
A | A | A
Piątek, 29 września 2017

Pierwsza Dama z okazji 15-lecia ITD: Dzięki Wam podnosi się bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego

  |   Agata Kornhauser-Duda objęła jubileusz 15-lecia Inspekcji Transportu Drogowego honorowym patronatem Agata Kornhauser-Duda objęła jubileusz 15-lecia Inspekcji Transportu Drogowego honorowym patronatem Agata Kornhauser-Duda objęła jubileusz 15-lecia Inspekcji Transportu Drogowego honorowym patronatem Agata Kornhauser-Duda objęła jubileusz 15-lecia Inspekcji Transportu Drogowego honorowym patronatem

- To dzięki Państwa działaniom sukcesywnie podnosi się bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego – mówiła Pierwsza Dama podczas obchodów 15-lecia działalności Inspekcji Transportu Drogowego. Podkreśliła, że jest pełna uznania dla osiągnięć ITD, której aktywność nazwała misją.

 

Zobacz także: O bezpieczeństwie dzieci na drogach Agata Kornhauser-Duda, która objęła jubileusz 15-lecia ITD honorowym patronatem, nazwała działalność Inspekcji „misją”, polegającą na nieustannym dbaniu o poprawę bezpieczeństwa i kontroli w transporcie drogowym. - To dzięki Państwa wytrwałym działaniom sukcesywnie podnosi się bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a skuteczność prowadzonych kontroli pojazdów jest coraz większa. Dlatego jestem pełna uznania dla Państwa osiągnięć i dotychczasowej rzetelnej pracy – przyznała Pierwsza Dama.

 

Podczas uroczystych obchodów, które odbyły się w gmachu Biblioteki Narodowej, Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę na efektywność działalności edukacyjnej prowadzonej przez Inspekcję Transportu Drogowego. O czym – jak przyznała – sama mogła się przekonać, uczestnicząc w lekcjach o bezpieczeństwie dla dzieci.

 

Zobacz także: Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa w Krakowie z udziałem Pani Prezydentowej Lekcja Bezpieczeństwa z Pierwszą Damą - Miałam wtedy możliwość, a zarazem przyjemność wziąć udział w zajęciach w miasteczku bezpieczeństwa, w którym uczniowie poznawali zasady odpowiedniego poruszania się i zachowania na drodze – mówiła Małżonka Prezydenta wspominając wizyty w Łowiczu i Krakowie.

 

Pierwsza Dama przekonywała, że wyjaśnianie najmłodszym przepisów ruchu drogowego, pomaga im dobrze zapamiętać reguły panujące na drodze i w transporcie, wpływając na wypracowanie właściwych odruchów, które pozostają na całe życie. 

 

Dziękując wszystkim pracownikom Inspekcji za zaangażowanie oraz „wymagającą i odpowiedzialną” pracę, życzyła „kolejnych lat owocnego promowania tematyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa.  - Wszyscy chcemy bowiem, by na polskich drogach liczba wypadków i poszkodowanych zmniejszała się – zaznaczyła Pierwsza Dama.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31