| | |
A | A | A
Piątek, 6 października 2017

Pierwsza Dama na gali częstochowskich Amazonek

  |   Agata Kornhauser-Duda podczas gali z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Życzę Paniom jeszcze wielu lat sukcesów i satysfakcji z działalności - mówiła Agata Kornhauser-Duda w czasie gali w Filharmonii Częstochowskiej Gala z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Gala z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Agata Kornhauser-Duda podczas gali z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Gala z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Gala z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Życzę Paniom jeszcze wielu lat sukcesów i satysfakcji z działalności - mówiła Agata Kornhauser-Duda w czasie gali w Filharmonii Częstochowskiej Gala z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki

Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w obchodach Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki. Gala odbyła się w ramach 20. Jubileuszowej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet po chorobie nowotworowej piersi na Jasną Górę.

 

Podczas  uroczystego wieczoru w Filharmonii Częstochowskiej specjalnymi Bursztynowymi  Łukami Amazonek i statuetkami „Serce za Serce” uhonorowani zostali przyjaciele Amazonek – ludzie, którzy od wielu lat wspierają działania stowarzyszenia i zrzeszonych w nim kobiet.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama do Amazonek: Wasza postawa imponuje Pierwsza Dama, która już rok temu została wyróżniona Bursztynowym Łukiem, zwracając się do Częstochowskich Amazonek powiedziała: „Pragnę złożyć moje najserdeczniejsze życzenia powodzenia całemu ruchowi Amazonek, ale szczególne słowa uznania i gorące gratulacje kieruję dzisiaj do Amazonek z Częstochowy, które obchodzą właśnie jubileusz 20-lecia istnienia. Życzę Paniom jeszcze wielu lat sukcesów i satysfakcji z działalności, a także szczęścia i miłości w życiu. Bez miłości nie potrafimy przecież pomagać i współczuć w cierpieniu innym”.

 

W ramach zaangażowania w sprawy chorych kobiet Agata Kornhauser-Duda  została w tym roku Ambasadorką Walki z Rakiem Piersi w Polsce. Objęła również patronatem honorowym kampanię społeczną „Wykorzystaj czas na życie” – inicjatywę skierowaną do kobiet z zaawansowanym rakiem piersi.

 

 

 

Pierwsza Dama, która kilkukrotnie już gościła Amazonki w Pałacu Prezydenckim, a także towarzyszyła im podczas ubiegłorocznej pielgrzymki na Jasną Górę zawsze podkreśla jak bardzo docenia siłę Ruchu Amazonek. 

 

- Tworzą Panie prawdziwą wspólnotę, która daje sobie nawzajem wsparcie, ale też bezcenną otuchę i nadzieję. Bycie częścią tego szczególnego środowiska, działanie razem, by przezwyciężać chorobę, zbliża już na całe życie i daje ogromną siłę. To, co wzbudza mój największy podziw i uznanie to fakt, że Pań trudne przecież doświadczenia nie odizolowały was od innych, a stały się motorem do działania na rzecz kobiet - mówiła Małżonka Prezydenta RP.

 

Na zakończenie Agata Kornhauser-Duda zapewniła zebrane kobiety o swoim dalszym wsparciu dla ich aktywnych działań na rzecz profilaktyki i leczenia raka piersi. - Jeśli uda nam się razem zachęcić coraz więcej osób do angażowania się w sprawy tych kobiet, pomożemy im stawić czoła wyzwaniom i problemom, które przynosi choroba. Jestem pewna, że wspólnie osiągniemy więcej - podkreśliła Pierwsza Dama.

 

Galę uświetnił występ Roberta Janowskiego, który dla zgromadzonych z całej Polski Amazonek zaśpiewał wybrane specjalnie dla nich piosenki o miłości i radości życia.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30