| | |
A | A | A
Czwartek, 19 października 2017

Święto szkół herbertowskich z udziałem Pierwszej Damy

  |   Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości

XIX Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół oraz XX-lecie istnienia XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta stały się okazją do udziału w uroczystościach Agaty Kornhauser-Dudy.  

 

Zobacz także: Laureaci konkursu historycznego z wizytą u Pary Prezydenckiej Klub Herbertowskich Szkół jest stowarzyszeniem zrzeszającym szkoły noszące imię Zbigniewa Herberta w Polsce i na świecie oraz integrującym społeczności szkolne wokół twórczości patrona.

 

- Moim zdaniem jest to znakomity przejaw doceniania twórczości Herberta, twórczości która skłania do refleksji nad znaczeniem w życiu takich idei jak dobro, prawda i honor. Poezja Zbigniewa Herberta, poezja wymagająca, odwołuje się do konkretnych dylematów współczesnego człowieka i niesie niezmiernie ważne, wręcz fundamentalne przesłanie o bardzo głębokim wymiarze moralnym. Dlatego warto sięgać po twórczość Herberta i warto szukać w niej kluczy do rozumienia naszej rzeczywistości – powiedziała Pierwsza Dama.

 

Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości, którą Klub upamiętnia aktywizując młodzież do działalności kulturalnej i artystycznej.

 

Podsumowaniem uroczystości był spektakl teatru szkolnego przygotowany przez uczniów XCIX Liceum Ogólnokształcącego. Tej społeczności, świętującej swój jubileusz, Pierwsza Dama pogratulowała renomy szkoły łączącej nowoczesną realizację programów nauczania z najlepszymi tradycjami i wartościami humanistycznymi wybrzmiewającymi w twórczości patrona szkoły.

 

Nawiązując do jednego ze szkiców Herberta z tomu „Martwa natura z wędzidłem” Pani Prezydentowa mówiła, żeby dotrzeć do celu trzeba najpierw dobrze określić swoje dążenia, a następnie kierować się użytecznymi drogowskazami. – Dlatego chciałabym, przede wszystkim uczniom, życzyć tego, byście na swojej drodze zawsze znajdowali godne zaufania mapy, tak by w każdej sytuacji pomagały Wam w obieraniu właściwych kierunków – zakończyła Pierwsza Dama. (KS)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28