| | |
A | A | A
Piątek, 20 października 2017

Wizyta Małżonki Prezydenta w Hospicjum im. św. Matki Teresy w Puławach

  |   Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata"

- Życzę Państwu jeszcze wielu sił na kolejne lata działalności, gdyż zawsze ktoś czeka i będzie czekał na wsparcie - powiedziała Małżonka Prezydenta RP podczas uroczystości otwarcia konferencji naukowej z okazji Jubileuszu XX-lecia Hospicjum im. św. Matki Teresy w Puławach.

Pierwsza Dama, która wcześniej spotkała się z pracownikami oraz pacjentami puławskiej placówki paliatywnej, podkreśliła, że jej wizyta była przejmującym przeżyciem o podwójnym wymiarze.

 

- Z jednej strony człowiek bardzo namacalnie styka się z ludzkim cierpieniem i uświadamia sobie nieuchronną przemijalność - powiedziała. - Z drugiej strony, jest to bardzo budujące doświadczenie, ponieważ spotyka na swojej drodze wyjątkowych ludzi, którzy w atmosferze niezwykłej życzliwości udzielają wsparcia nie tylko swoim podopiecznym, ale także ich bliskim w tym bardzo trudnym dla nich czasie - zauważyła Agata Kornhauser-Duda.

 


Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi  i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata".

 

Pierwsza Dama wyraziła głębokie przekonanie, że "miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do bliźnich, zwłaszcza tych słabszych, pokrzywdzonych, cierpiących, a także to, ile jesteśmy w stanie im dać, ile poświęcić". - I właśnie Państwo oddają cząstkę siebie bliźniemu, który bardzo boleśnie doświadcza nieuleczalności choroby - podkreśliła.

Agata Kornhauser-Duda zwróciła się do lekarzy z całej Polski, którzy zajmują się opieką paliatywną i onkologiczną zaznaczając, że tworzą wspólnotę ludzi dobrej woli, przywracają wiarę w sens życia, pomimo codziennej styczności z przemijaniem i sprawami ostatecznymi. (KS)

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31