| | |
A | A | A
Środa, 8 listopada 2017

Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym na spotkaniu z Pierwszą Damą

  |   Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą

Małżonka Prezydenta RP spotkała się z przedstawicielami Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie. Podopieczni koła bardzo chętnie opowiadali o kursach i warsztatach terapii zajęciowej, będących dla nich ważnym elementem edukacyjnym. Podzieli się z Pierwszą Damą wrażeniami z zajęć plastycznych, podczas których już przygotowują ozdoby z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wspominali też swoje ubiegłe wakacje i zdradzili plany na kolejne.

 

Jak przyznali sami niepełnosprawni i ich opiekunowie, jakość relacji społecznych ma bezpośredni wpływ na codzienne samopoczucie i funkcjonowanie osób z dysfunkcjami. Dlatego też duże znaczenie dla podopiecznych mają organizowane przez koło spotkania integracyjne, wycieczki i letni wypoczynek, będące często jedyną okazją do wyjazdu poza miejsca zamieszkania.

 

Tarczynianie mieli okazję zwiedzić Pałac Prezydencki i usłyszeć od Pierwszej Damy o  najważniejszych wydarzeniach z udziałem Pary Prezydenckiej. Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę gości na obrazy, które można podziwiać na ścianach sal Pałacu Prezydenckiego. Dzieła m.in. Włodzimierza Tetmajera, Stanisława Czajkowskiego i Jacka Malczewskiego pochodzą z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie i składają się na ekspozycję pt. „Rodzime zwyczaje i obrzędy w sztuce polskiej XIX i XX wieku”.

 

Koło na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie powstało w listopadzie 1993 r. z zamiarem niesienia ukierunkowanej pomocy osobom niepełnosprawnym z terenu gminy Tarczyn. Celem koła było i jest stworzenie tym osobom możliwości rozwoju i integracji ze społeczeństwem oraz zapewnienie im aktywnego i godnego uczestnictwa w życiu społecznym. Organizacja jest inicjatywą działającą dzięki wspólnemu zaangażowaniu rodzin osób niepełnosprawnych oraz ich przyjaciół.

 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31