| | |
A | A | A
Czwartek, 7 grudnia 2017

Pierwsza Dama oprowadziła po Pałacu Prezydenckim dzieci i młodzież z domów dziecka

  |   Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki

Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka z województwa łódzkiego. Agata Kornhauser-Duda opowiedziała gościom o pomieszczeniach, w których pracuje pełniąc rolę Pierwszej Damy. 

 

Nie wszyscy wiedzą, że Pałac Prezydencki jest nie tylko siedzibą głowy państwa, ale też miejscem promującym kulturę i sztukę. Rodzime Zwyczaje i Obrzędy w Sztuce Polskiej XIX i XX wieku to ekspozycja przygotowana przez Muzeum Narodowe w Krakowie. Małżonka Prezydenta pokazała gościom Salę Obrazową, w której zgromadzone są płótna ilustrujące najważniejsze i najbardziej uroczyście obchodzone przez Polaków święta - Boże Narodzenie oraz Wielkanoc.  Odwiedzający obejrzeli także prezydencką bibliotekę. Jest ona jednym z pomieszczeń należących do dyspozycji Prezydenta RP.

 

Na zakończenie spotkania Pierwsza Dama zabrała swoich gości do Ogrodu Zimowego, gdzie złożyła dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom najlepsze życzenia świąteczne oraz noworoczne. Agata Kornhauser-Duda zachęcała jednocześnie młodych ludzi do włączenia się w obchody Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, przypadającego na 2018 rok. (KS)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31