| | |
A | A | A
Piątek, 12 stycznia 2018

Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z warszawskimi uczniami

  |   Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą

Drugoklasiści z warszawskiej szkoły podstawowej im. dr Aleksandra Landy, podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, spotkali się z Pierwszą Damą.

 

Goście z dziecięcym entuzjazmem podzielili się z Małżonką Prezydenta wrażeniami z wycieczki. Największą atrakcją okazała się zmiana warty przed Pałacem Prezydenckim, która odbywa się codziennie w południe. Uczniowie obejrzeli ceremonię z bardzo bliska, bo z okien prowadzących bezpośrednio na dziedziniec. Zapytani o najładniejsze pałacowe pomieszczenie wskazali Salę Rokoko nazywając ją „salą dla dziewczyn”, ponieważ Agata Kornhauser-Duda przyjmuje w niej Pierwsze Damy podczas wizyt głów państw w Polsce.

 

Dzieci nie bały się także zadawać pytań. Zainteresowaniem dziewczynek cieszył się w szczególności strój Agaty Kornhauser-Dudy. Wszyscy uczniowie ciekawi byli, dlaczego Pierwsza Dama mieszka w Pałacu Prezydenckim oraz w jakim jest wieku.

 

Małżonce Prezydenta ogromną radość sprawiły przygotowane przez dzieci niespodzianki. Ponieważ maluchy bardzo chętnie czytają książki, wykonały dla Pierwszej Damy zakładki. Agata Kornhauser-Duda, która od lat wspiera czytelnictwo w Polsce, opowiadała jak wielką pasją są dla niej książki. Wspominała dom rodzinny, z którego wyniosła miłość do literatury oraz zachęcała do jak najczęstszych wizyt w bibliotece. Przypomniała, że czytanie wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę, kształtuje wyobraźnię oraz charaktery. Pierwsza Dama wysłuchała także utworu, który dzieci zagrały na flażolecie, nazywanym „flecikiem polskim”. (KS)

 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31