| | |
A | A | A
Wtorek, 16 stycznia 2018

Pierwsza Dama odwiedziła wcześniaki w warszawskim szpitalu

  |   Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie

Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Historyczna placówka, w której powstał pierwszy w Polsce Odział Patologii Ciąży, wszechstronnie zajmuje się leczeniem kobiet oraz dzieci. Pierwsza Dama rozmawiała z pacjentkami kilku oddziałów poznając ich historie. Dużym przeżyciem dla Małżonki Prezydenta były spotkania z noworodkami, którym życzyła wiele siły i zdrowia. Pierwsza Dama już w ubiegłym roku, podczas V Pikniku Wcześniaka, miała okazję poznać personel medyczny oraz maluchy, które przyszły na świat przy ulicy Karowej.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Małżonka Prezydenta zwiedziła mieszczący się w nowym skrzydle ośrodka Oddział Położniczy, a także Odział Patologii Ciąży, gdzie znajduje się centralny monitoring KTG umożliwiający kompleksową opiekę nad nienarodzonym dzieckiem. Klinika, jako jeden z kilkunastu ośrodków w Polsce, jest wyspecjalizowana w opiece nad pacjentkami chorymi na cukrzycę w ciąży. Zapewnia  młodym rodzicom nie tylko opiekę, ale wiedzę i umiejętności postępowania z wcześniakiem po opuszczeniu szpitala. Następnie Pierwsza Dama obejrzała Odział Neonatologii i Patologii Noworodka posiadający nowoczesny sprzęt do intensywnej terapii noworodka z ekstremalnie niską masą ciała.

 

Zobacz także: O zdrowiu najmłodszych pacjentów Szpital pełni także rolę ośrodka dydaktycznego dla studentów medycyny i pielęgniarstwa oraz lekarzy specjalistów w zakresie neonatologii, pediatrii i położnictwa. Placówka w 2016 roku zakończyła rewitalizację, zyskując nie tylko skrzydło mieszczące nowoczesne odziały, ale także salę nadzoru poznieczuleniowego, w której przebywają pacjentki po opuszczeniu sali operacyjnej. Placówka posiada również Klinikę Endokrynologii Ginekologicznej i zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych u kobiet w różnych fazach ich życia. Na zakończenie wizyty Pierwsza Dama wzięła udział w spotkaniu z dyrekcją i personelem szpitala, gdzie rozmawiano m.in. o prowadzonych badaniach naukowych oraz Poradniach Specjalistycznych Polikliniki. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31