| | |
A | A | A
Czwartek, 18 stycznia 2018

Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy

  |   Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy

Agata Kornhauser-Duda spotkała się we czwartek z ks. Marcinem Iżyckim, dyrektorem Caritas Polska. Tematem rozmowy była działalność organizacji w Polsce i na świecie, w szczególności wsparcie udzielane ofiarom konfliktu w Syrii.

 

Caritas Polska, dzięki ogromnej hojności Polaków, udziela regularnej pomocy niemal dziesięciu tysiącom syryjskich rodzin. Dla wielu z nich stanowi to jedyną formę przetrwania. Aleppo jest tylko jednym z miast, w którym setki dzieci żyją na zbombardowanych ulicach. Organizacja stara się jak największej ich liczbie zapewnić dostęp do podstawowych dóbr, takich jak wyżywienie, ubrania, opieka medyczna, ogrzewane świetlice czy sale szkolne.

 

Caritas Polska jest inicjatorem wielu działań o zasięgu międzynarodowym organizowanych we współpracy z innymi krajami.

 

Ks. Iżycki przybliżył Pierwszej Damie projekty skierowane do potrzebujących Polaków, które są obecnie prowadzone oraz przedsięwzięcia planowane. Pierwsza Dama, która często spotyka się z młodymi ludźmi podczas wizyt w szkołach w całym kraju, zwróciła uwagę na rosnące zainteresowanie wolontariatem wśród młodzieży. Rozmawiano też o różnorodnych formach dobroczynności oraz korzyściach wynikających z łączenia wolontariatu z nabywaniem kompetencji przydatnych na rynku pracy.

 

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli także ks. Marcin Schmidt, sekretarz Caritas Polska oraz Zdzisław Sokal, doradca Prezydenta RP. (KS)

 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28