| | |
A | A | A
Środa, 31 stycznia 2018

Stowarzyszenie "Szlakiem Tęczy" w Pałacu Prezydenckim

  |   Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy

Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych "Szlakiem Tęczy". Do grona podopiecznych i opiekunów dołączyli wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie.

 

Młodzież rozmawiała z Pierwszą Damą o idei wolontariatu, poczuciu misji oraz radości płynącej ze wspierania innych. Licealiści tłumaczyli, że działalność charytatywna przynosi korzyści obu stronom. Młodzi ludzie zdobywają kompetencje psychospołeczne i zawodowe, uczą się organizacji czasu i wyznaczania priorytetów. Stowarzyszenie przywiązuje dużą wagę nie tylko do leczenia i rehabilitacji, ale również do przystosowywania osób z niepełnosprawnościami do życia w społeczeństwie. Wolontariusze wspierają fundację w wielu projektach od warsztatów terapii zajęciowej, po biegi charytatywne, czy organizację letniego wypoczynku dla podopiecznych.

 

Zobacz także: Wizyta Pierwszej Damy w Stowarzyszeniu „Szlakiem Tęczy” Małżonka Prezydenta opowiedziała swoim gościom o  galerii najpiękniejszych w sztuce polskiej pejzaży, które od wczoraj zdobią wnętrza Pałacu Prezydenckiego. „Polska w pejzażach” to kolejna odsłona prezentacji sztuki polskiej w siedzibie głowy państwa, po raz trzeci przygotowana przez Muzeum Narodowe w Krakowie. Dzieła są przede wszystkim malarską opowieścią o pięknie ważnych regionów: Małopolski, Podhala czy Mazowsza. Obok tradycyjnie rozumianych krajobrazów pojawiają się również ważne w dwudziestoleciu międzywojennym pejzaże przemysłowe i miejskie związane z Łodzią, Śląskiem czy powstającym Centralnym Okręgiem Przemysłowym. (KS)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31