| | |
A | A | A
Środa, 31 stycznia 2018

Uczniowie XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie z wizytą u Pierwszej Damy

  |   Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim

Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim. Uczniowie zadawali Agacie Kornhauser-Dudzie wiele pytań o jej codzienny harmonogram zajęć, tajniki protokołu dyplomatycznego i hobby.

 

- Miałam to szczęście, że wyrosłam wśród książek - przyznała Pierwsza Dama, która często podkreśla swoje zamiłowanie do literatury. Opowiedziała młodzieży o swoich ulubionych postaciach przypomnianych przez Elżbietę Cherezińską, o miłości do twórczości Henryka Sienkiewicza i tajemniczym świecie wykreowanym w powieściach Carlosa Ruiza Zafóna. Mimo spadającego w Polsce czytelnictwa, licealiści bronili literatury wymieniając nazwiska ulubionych pisarzy i poetów, dostrzegając korzyści płynące z czytania książek. Na pytanie jednej z licealistek o czas na pasję w codzienności wypełnionej obowiązkami, Agata Kornhauser-Duda ze śmiechem odparła, że na czytanie zawsze znajduje czas i jest ono dla niej wspaniałą formą odpoczynku.

 

Zobacz także: Święto szkół herbertowskich z udziałem Pierwszej Damy Pierwsza Dama była ciekawa zainteresowań licealistów. W odpowiedzi wykonali oni piosenkę, według własnej aranżacji, do słów wiersza Zbigniewa Herberta „Dwie krople”. Zdradzili też co lubią robić w wolnym czasie oraz jakie marzenia pragną zrealizować po zakończeniu nauki w liceum. Placówka obchodziła niedawno XX-lecie istnienia. W uroczystości jubileuszu uczestniczyła także Małżonka Prezydenta RP.  (KS)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31