| | |
A | A | A
Wtorek, 6 lutego 2018

O prawach zwierząt u Pierwszej Damy

  |   Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z redakcją magazynu „Mój Pies i Kot” Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z redakcją magazynu „Mój Pies i Kot” Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z redakcją magazynu „Mój Pies i Kot”

Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z redakcją magazynu „Mój Pies i Kot”, który od lat szerzy wiedzę na temat zwierząt oraz ich praw. Panie rozmawiały o świadomości społecznej w zakresie prawidłowego traktowania zwierząt oraz działaniach sprzyjających porzucaniu złych nawyków właścicieli psów.

 

 „Zerwijmy łańcuchy” jest protestem przeciwko trzymaniu czworonogów na łańcuchach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na obowiązki zawarte w przepisach ustawy o ochronie zwierząt, mówiącej m.in. o zakazie trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały, dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. - Chcemy, by wzrastała świadomość, że pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy - mówią organizatorzy akcji, którzy zwracają uwagę na konieczność edukacji społecznej, także poprzez uczenie empatii i humanitarnych nawyków dzieci i młodzież szkolną. Placówki edukacyjne, korzystając z konspektów lekcji przygotowanych przez organizatorów wydarzenia, włączają się w wypracowywanie standardów opieki nad zwierzętami, ale przede wszystkim uczą młodych ludzi prawidłowych postaw wobec istot zależnych od nas.

 

Jedną z najpopularniejszych internetowych akcji propagujących miłość do zwierząt jest coroczny plebiscyt „Serce dla Zwierząt”. Agata Kornhauser-Duda już dwukrotnie objęła Honorowym Patronatem galę finałową, podczas której wyróżnione zostają osoby, które wykazują się szczególną troską wobec zwierząt i których bezinteresowne działania na ich rzecz stanowią wzór godny naśladowania. W tym roku akcja odbędzie się po raz piętnasty. (KS)

 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31