| | |
A | A | A
Piątek, 20 listopada 2015

Pierwsza Dama na wernisażu prac Wiktorii Szulkowskiej

  |   Pierwsza Dama na wernisażu prac Wiktorii Szulkowskiej Pierwsza Dama na wernisażu prac Wiktorii Szulkowskiej Pierwsza Dama na wernisażu prac Wiktorii Szulkowskiej Pierwsza Dama na wernisażu prac Wiktorii Szulkowskiej Pierwsza Dama na wernisażu prac Wiktorii Szulkowskiej Pierwsza Dama na wernisażu prac Wiktorii Szulkowskiej Pierwsza Dama na wernisażu prac Wiktorii Szulkowskiej Pierwsza Dama na wernisażu prac Wiktorii Szulkowskiej

Pierwsza Dama obejrzała wystawę obrazów Wiktorii Szulkowskiej oraz spotkała się z autorką prac. W spotkaniu uczestniczyły również: Monika Szulkowska – mama dziewczynki, Edyta Jarosz, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie, do którego uczęszcza Wiktoria, a także nauczycielki promujące twórczość swojej wychowanki – Joanna Juszczyńska i Marzena Szulc.

 

Wiktoria Szulkowska, pogodna uczennica V klasy szkoły podstawowej, u której zdiagnozowano autyzm, z fantazją tworzy obrazy, które zawsze zawierają element przyrodniczy ze względu na jej zainteresowania światem zwierząt. Twórczość Wiktorii pełna jest najdrobniejszych, barwnych szczegółów.

 

Wiktoria przedstawiła Pierwszej Damie swoje prace i opowiedziała o tym, skąd czerpie inspiracje do swojej twórczości i nad czym obecnie pracuje. Dziewczynka opowiedziała o swoich zainteresowaniach i podarowała Pani Prezydentowej portret.

 

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie, do którego uczęszcza Wiktoria, uczy się 212 uczniów z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Poza nauczaniem, ośrodek zapewnia również wsparcie rodzicom, którzy mogą uczestniczyć w zajęciach dwóch grup wsparcia. Przy ośrodku działa również Stowarzyszenie „Nasza Zakolejowa”, które – z pomocą nauczycieli – organizuje różnego rodzaju zajęcia dla uczniów, absolwentów i całych rodzin.

 
Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31