| | |
A | A | A
Niedziela, 4 marca 2018

Małżonka Prezydenta wysłuchała koncertu „Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim”

  |   W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie

W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.

 

- Niemal stało się tradycją, że jestem obecna na koncertach Młodych Wirtuozów. W tym roku jest to dla mnie doświadczenie szczególne, tym bardziej że z większością tegorocznych dyplomantów mam dodatkowe lekcje z języka niemieckiego, w związku z tym znam ich bardzo dobrze - powiedziała Pierwsza Dama gratulując młodym wykonawcom występu. - I muszę powiedzieć, że są bardzo skromni, bo wcale nie przyznali się, że są aż tak utalentowani - dodała Agata Kornhauser-Duda.

 

Koncert „Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim” rozpoczął uroczyste obchody 25-lecia istnienia szkoły. Młodzi artyści wykonali utwory znakomitych kompozytorów od wieku XVII do współczesności. W Sali Balowej Zamku Królewskiego wybrzmiały m.in. Koncert D – dur Hob.VIIb:2 Josepha Haydna, Walc Scherzo op. 34 Piotra Czajkowskiego, II Koncert f-moll op. 21 Fryderyka Chopina czy Bajkowe opowieści na saksofon i smyczki Krzysztofa Herdzina. Wszystko z towarzyszeniem Warszawskiej Orkiestry Smyczkowej im. Zenona Brzewskiego pod dyrekcją Andrzeja Gębskiego.

 

- Jest to młodzież nie tylko uzdolniona, ale również niezwykle inteligentna, o wyróżniającym się, bardzo dojrzałym podejściu do życia i do przyszłości - mówiła Małżonka Prezydenta dziękując dyrekcji placówki za uwagę, którą szkoła poświęca nie tylko edukacji muzycznej, ale także wychowaniu swoich podopiecznych.

 

Wydarzenie odbyło się we współpracy z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci, pod którego opieką co roku jest ponad 500 zdolnych i pracowitych uczniów. W gronie artystów znaleźli się m.in. stypendyści Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W akcji uczestniczą utalentowani muzycy i plastycy. Program Pomocy Wybitnie Zdolnym Agata Kornhauser-Duda wspiera swoim patronatem już trzeci rok. (KS)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31