| | |
A | A | A
Środa, 11 kwietnia 2018

Małżonka Prezydenta: Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do drugiego człowieka

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy

We środę do Belwederu przyjechali wolontariusze opieki paliatywnej z hospicjów z Białorusi, Litwy, Mołdawii oraz Ukrainy. - Państwo na co dzień wypełniają posłannictwo miłości bliźniego wobec najbardziej potrzebujących - powiedziała Pierwsza Dama, zwracając się do przedstawicieli hospicjów oraz organizacji pozarządowych, którzy dzięki wsparciu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” kształcą się w Polsce w zakresie opieki paliatywnej. Wśród nich znaleźli się wolontariusze Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie, które Pierwsza Dama odwiedziła w lutym tego roku podczas wizyty Pary Prezydenckiej w Republice Litewskiej.

 

Jak zauważył Prezes Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz współgospodarz warszawskiego spotkania, Mikołaj Falkowski, szkolenie „I Ty możesz pomóc” jest pierwszym wydarzeniem, w ramach którego spotyka się siedem instytucji charytatywnych niosących pomoc społeczną na Wschodzie. - Ogromną dumą napawa fakt, że humanitarna idea hospicyjna jest zasiewana przez Polaków: polskich duchownych i siostry. Stanowi to piękną realizację dziedzictwa i duchowego testamentu, który pozostawił nam Papież Polak Jan Paweł II - zaznaczyła Małżonka Prezydenta.

 

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda odwiedziła hospicjum i szkołę na Litwie Placówki świadczą szeroką pomoc m.in. rodzinom niepełnosprawnych i ciężko chorych dzieci, osobom starszym, rodzinom wielodzietnym znajdującym się w trudnej sytuacji, ofiarom klęsk żywiołowych i wojen oraz uchodźcom. - To wymaga bardzo specyficznego rodzaju empatii, życzliwości, serdeczności, a także zrozumienia szczególnych potrzeb tych osób - powiedziała Pierwsza Dama. Dodała, że ze względu na rosnącą liczbę zachorowań w starzejącym się społeczeństwie oraz postęp medycyny, wyrażający się m.in. w terapiach eksperymentalnych, opieka paliatywno-hospicyjna jest ogromnym wyzwaniem współczesności.

 

Agata Kornhauser-Duda mówiła także o pożyteczności prowadzenia szkoleń wolontariackich, co potwierdzili goście zebrani w Belwederze. Podczas spotkania, dzieląc się swoimi doświadczeniami, wolontariusze zwracali uwagę na potrzebę  tworzenia ruchu społecznego propagującego pomoc potrzebującym. Jak wyznała jedna z uczestniczek spotkania, osoby niepełnosprawne, chore oraz ich rodziny dają wolontariuszom „głęboką wiarę, przykład prawdziwej miłości oraz nadziei mimo wszystko”. - Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do drugiego człowieka, zwłaszcza dla tego, dla którego los okazał się mniej łaskawy - podkreśliła Pierwsza Dama. (KS)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31