| | |
A | A | A
Czwartek, 12 kwietnia 2018

Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Janczowej

  |   Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim

Występem zespołu „Janczowioki” została przywitana Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w województwie małopolskim. - Bardzo się cieszę, że dziś mogę stać się częścią tak życzliwej społeczności - powiedziała Agata Kornhauser-Duda, dziękując za zaproszenie do placówki w Janczowej.

 

Małżonka Prezydenta spotkała się z przedszkolakami podczas zajęć o ochronie środowiska. Dzieci opowiedziały Pierwszej Damie o zagrożeniach wynikających z rosnącego zanieczyszczenia planety i konieczności codziennego dbania o ekologię oraz upewniły się, że w Pałacu Prezydenckim również pamięta się o segregacji odpadów. Maluchy wykonały piosenkę w akompaniamencie instrumentów, które powstały z surowców wtórnych.

 

Następnie Pierwsza Dama dołączyła do uczniów klas 1-4, którzy w krótkiej inscenizacji przedstawili legendę o powstaniu państwa polskiego. Pytali też swojego gościa o przywiązanie do Krakowa i lokalnych tradycji. Agata Kornhauser-Duda opowiedziała o trwającym jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, po czym, w trakcie dyskusji panelowej z uczniami najstarszych klas pt. „Za co kocham swoją wieś”, zaakcentowała podziw dla szczególnej wspólnotowości, jaką przejawiają mieszkańcy Janczowej. 

 

Pierwsza Dama zachęcała także młodzież do odwagi w realizowaniu planów. - Macie takie same szanse edukacyjne jak Wasi rówieśnicy z miast - zapewniała. - Namawiam Was do tego, żeby wyrabiać w sobie motywację. Każdy, jeśli tylko chce, może spełnić swoje marzenia - mówiła, zwracając jednocześnie uwagę na wspaniałe warunki, w jakich kształcą się uczniowie miejscowości. - Wasza szkoła nie zamyka się w murach. Jest otwarta na świat, w który z pewnością wejdziecie z odwagą - dodała.

 

Na zakończenie wizyty Pierwsza Dama spotkała się z gronem pedagogicznym oraz rodzicami. (KS)

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31