| | |
A | A | A
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z młodzieżą z Żyrardowa

  |   Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy

Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie odwiedzili Pałac Prezydencki. Spotkali się z Pierwszą Damą, która ufundowała nagrodę specjalną  w ostatnich dwóch edycjach wydarzenia.

 

Uczniowie opowiedzieli Małżonce Prezydenta o przygotowaniach do konkursu, zmaganiach uczestników i dumie towarzyszącej wygranej. Pierwsza Dama jako wieloletni pedagog zachęcała młodzież do dalszego rozwoju i poznawania języka niemieckiego w szerokim zakresie, a także do przełamywania strachu przed mówieniem w języku obcym. - Podstawą w nauce języków obcych są relacje społeczne - mówiła.

 

Agata Kornhauser-Duda zwracała uwagę na radość, jaką dają rozmowy z mieszkańcami innych krajów w ich ojczystych językach i możliwość bezpośredniego poznawania obcych kultur i tradycji.

 

Młodzi ludzie przyznali, że dużą satysfakcję przynosi im oglądanie niemieckich filmów i czytanie książek w oryginale, a zdobyte teraz kompetencje zaowocują w przyszłości, także na rynku pracy. Goście Pierwszej Damy opowiedzieli o udziale w wymianach uczniowskich z rówieśnikami z Niemiec i bożonarodzeniowych jarmarkach, podczas których poznają tradycję naszych zachodnich sąsiadów oraz nawiązują niecodzienne znajomości. Młodzież ciekawa była doświadczeń i obserwacji Pierwszej Damy zdobytych podczas oficjalnych wizyt zagranicznych i arkanów protokołu dyplomatycznego.

 

Inicjatorem Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego jest Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie. Dotychczas odbyły się trzy edycje konkursu. (KS)

 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30