| | |
A | A | A
Wtorek, 1 grudnia 2015

Agata Kornhauser-Duda uczestniczyła w Gali konkursu "Solidarna Szkoła"

Agata Kornhauser-Duda uczestniczyła w Gali konkursu "Solidarna Szkoła"

Pierwsza Dama objęła honorowym patronatem wtorkową Galę konkursu "Solidarna szkoła" i podczas uroczystości wręczyła specjalne wyróżnienie dla II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. - Reprezentujecie Państwo te społeczności szkolne, które mają duże poczucie wspólnoty i angażują się w pomoc tym, którzy akurat tej pomocy potrzebują. I co jest bardzo ważne, to fakt, że właśnie młodzież bardzo często angażuje się w te akcje; nie jest obojętna na losy swoich koleżanek i kolegów. Czasami tylko potrzebuje, żebyśmy my – nauczyciele, włączyli się do tych inicjatyw. Dlatego bardzo cieszę się, że projekt Fundacji Świętego Mikołaja daje okazję do takiej współpracy – powiedziała Agata Kornhauser-Duda, gratulując tegorocznym nagrodzonym. Pierwsza Dama gratulowała też nauczycielom. - Dzięki udziałowi w tym projekcie uczycie państwo młodzież, jak zmieniać świat na lepsze – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

 

Podczas Gali wręczono nagrody Fundacji Świętego Mikołaja przyznane szkołom najaktywniej zaangażowanym w pozyskiwanie funduszy na stypendia dla zdolnych i aktywnych uczniów z niezamożnych rodzin w ramach programu Stypendia Świętego Mikołaja. Placówki, które zgromadziły najwięcej środków na swoich subkontach stypendialnych, zostały uhonorowane tytułem Solidarna Szkoła 2015 oraz atrakcyjnymi nagrodami.

 

W tym roku w konkursie Solidarna Szkoła – prowadzonym w ramach programu Stypendia św. Mikołaja – udział wzięło 69 szkół. Łącznie zebrały one 90,6 tys. zł, czyli o 12 tys. zł więcej niż w poprzednim roku.

 

Program Stypendia Świętego Mikołaja polega na zbiórce funduszy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. W inicjatywę angażują się uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Stypendia może ufundować każdy, kto chce pomóc młodym, zdolnym osobom, w trudnej sytuacji materialnej, a pieniądze można wpłacać tylko na szkoły, które zgłosiły się do programu.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31