| | |
A | A | A
Sobota, 21 kwietnia 2018

Przesłanie Pierwszej Damy do uczestników 2. edycji Dyktanda Polonijnego

 

 

Szanowni Organizatorzy i Uczestnicy konkursu Dyktando Polonijne!

Szanowni Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie Szkół Polonijnych i Polskich w Belgii, Holandii i Luksemburgu!

Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy!

 

Gorąco gratuluję inicjatywy organizacji Dyktanda Polonijnego, podjętej w ubiegłym roku przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli. Wiem, że zostało ono doskonale przyjęte w środowisku uczniów szkół polonijnych w Belgii, którzy podjęli wyzwanie, stając do rywalizacji o tytuł Polonijnego Mistrza Ortografii Polskiej.

 

Dziękuję za zaproszenie do objęcia honorowym patronatem znakomitego przedsięwzięcia, które skutecznie propaguje język polski, kulturę i dziedzictwo narodowe w Brukseli. To dla mnie nie tylko zaszczyt, ale także ogromna przyjemność.

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa: Inicjatorów, Organizatorów, Uczestników i Sympatyków konkursu ortograficznego Dyktando Polonijne w Beneluksie.

 

Cieszę się, że ta inicjatywa się rozwija. W obecnej, 2. edycji Dyktanda Polonijnego wzięło udział blisko siedmiuset uczniów polonijnych i polskich placówek oświatowych działających na terenie Belgii, w Holandii i Luksemburgu.

 

Gratuluję wspaniałego sukcesu laureatom Dyktanda Polonijnego, zdobywcom zaszczytnego tytułu Polonijnego Mistrza Ortografii Polskiej oraz wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań, którzy reprezentują szkoły polonijne z Belgii, Holandii i Luksemburga. Życzę Wam, Drodzy Młodzi Przyjaciele, aby poznawanie bogactwa języka i kultury polskiej było dla Was ciekawą przygodą i budującym doświadczeniem, aby dzięki zdobytej wiedzy Polska, Ojczyzna Waszych Rodziców i Dziadków, stała się Wam znana i bliska.

 

Wszystkim Państwu życzę wspaniałego, wspólnie spędzonego czasu podczas dzisiejszej Gali.

 

Pierwsza Dama

Agata Kornhauser-Duda

 

__________________________________________________________

 

  • „Dyktando Polonijne 2018 w Beneluksie” 

W trosce o nauczanie języka polskiego poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, Ambasada RP w Brukseli w 2017 r. zaproponowała polskim uczniom w Królestwie Belgii konkurs „Dyktando Polonijne”. Projekt spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony młodzieży, nauczycieli i rodziców. W 2018 r. II. edycja konkursu otrzymała honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości konkurs swym zasięgiem objął również Holandię i Luksemburg. 

 

Do konkursu „Dyktando Polonijne 2018 w Beneluksie” przystąpiło prawie 700 uczniów w pięciu kategoriach wiekowych z trzech państw. Teksty dyktanda były przygotowane przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Tytuł Polonijnego Mistrza Ortografii Polskiej przypadł 8 laureatom, którzy walczyli o nagrodę specjalną: Prezydenckie Pióro. (KP)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31