| | |
A | A | A
Środa, 25 kwietnia 2018

Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  |   W Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pierwsza Dama rozmawiała o pomocy krzywdzonym dzieciom oraz ich rodzinom W Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pierwsza Dama rozmawiała o pomocy krzywdzonym dzieciom oraz ich rodzinom W Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pierwsza Dama rozmawiała o pomocy krzywdzonym dzieciom oraz ich rodzinom Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami

W środę w Warszawie Agata Kornhauser-Duda rozmawiała o pomocy krzywdzonym dzieciom oraz ich rodzinom.

 

Pierwsza Dama złożyła wizytę w nowo otwartym Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, gdzie małoletnie ofiary przemocy i wykorzystywania seksualnego oraz ich opiekunowie otrzymają szeroki zakres pomocy. - Jestem pod ogromnym wrażeniem interdyscyplinarności ośrodka - powiedziała Małżonka Prezydenta podczas spotkania z zarządem i pracownikami placówki. - Niezwykle ważne dla dzieci jest to, że w jednym miejscu spotykają się psychiatrzy, psychologowie, pedagodzy, jak również prawnicy i pracownicy socjalni - dodała. Centrum działa w oparciu o wielokierunkowy model pomocy dzieciom krzywdzonym zapobiegający ich wtórnej traumatyzacji. Ofiara opowiadając swoją trudną historię tylko raz oraz mając kontakt z wyselekcjonowanym gronem specjalistów łatwiej nawiązuje więzi, a co za tym idzie - otrzymuje skuteczniejszą pomoc.  Fundacja realizuje ideę utworzenia Centrów Pomocy Dzieciom w całym kraju.

 

Zwiedzając Centrum Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami. Małżonka Prezydenta obejrzała przyjazny dla najmłodszych pokój przesłuchań oraz pomieszczenia terapii indywidualnej. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę dąży do tego, by najmłodsi mieli bezpieczne dzieciństwo i byli traktowani z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Instytucja oferuje pomoc bezpośrednią i telefoniczną współpracując z sądami, prokuraturami, miejskimi ośrodkami pomocy społecznej, placówkami ochrony zdrowia, oświaty, czy policją, a także realizuje kampanie społeczne. Fundacja oferuje również wsparcie rodzicom małych dzieci, którzy z różnych względów nie są przygotowani do świadomej, bezpiecznej opieki i wychowania potomstwa. (KS, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę)

 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31