| | |
A | A | A
Czwartek, 26 kwietnia 2018

Spotkanie Małżonki Prezydenta z uczniami z Pasierbca

  |   Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim. Wcześniej, w liście wysłanym do Pałacu Prezydenckiego, uczniowie siódmej klasy poprosili o możliwość poznania Pierwszej Damy i zwiedzenia siedziby głowy państwa.

 

Agata Kornhauser-Duda z radością opowiedziała o roli Pałacu Prezydenckiego obecnie, jak i historycznie, kiedy w latach 1768-1778 budynek został zaadaptowany na teatr, w którym swoją specjalną lożę miał król Stanisław August Poniatowski. Goście z dumą rekomendowali Pierwszej Damie swoją malowniczą wioskę, a działający przy szkole Dziecięcy Zespół Regionalny „Pasierbiocki’’ wystąpił z krótkim repertuarem. Zdobywający nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach zespół liczy około pięćdziesięcioro członków od przedszkolaków po nastolatków, a w swoich programach artystycznych popularyzuje lokalne tradycje, obyczaje i tańce.

 

Pani Prezydentowa, dziękując młodym pasjonatom, wyraziła radość z kultywowania przez nich rodzimych zwyczajów. - Dzięki temu my, Polacy możemy być dumni z naszej pięknej kultury i wzmacniamy tym samym naszą tożsamość narodową - mówiła Agata Kornhauser-Duda.

 

Uczniowie podzielili się z Pierwszą Damą doświadczeniami  z działalności charytatywnej, w którą regularnie się angażują. Kiermasze i zbiórki, festiwal kolęd i wiele innych form aktywności dobroczynnej rozwija w młodych ludziach empatię, kształtuje poczucie odpowiedzialności za innych, a także integruje społeczność lokalną. (KS)

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31