| | |
A | A | A
Piątek, 27 kwietnia 2018

Agata Kornhauser-Duda sadzi drzewa na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

  |   W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów

W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów. Małżonka Prezydenta oceniła, że działania na rzecz środowiska naturalnego to „bardzo dobry przykład troski o dobro wspólne”.  

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwo Radom już po raz szósty zorganizowały Święto Sadzenia Lasu. Piątkowe wydarzenie miało szczególny charakter, gdyż przypadło w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. - Myślenie nie tylko o sobie, ale także o przyszłych pokoleniach, to także przejaw patriotyzmu - zwróciła uwagę Pierwsza Dama. -  Dlatego bardzo serdecznie dziękuję za tę cenną i przydatną inicjatywę, która w 2018 roku nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ organizowana jest pod hasłem sadzenia drzew na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - kontynuowała.

 

Agata Kornhauser-Duda wyraziła radość z podejmowanych w całym kraju aktywności mających uczcić rocznicę odzyskania suwerenności. - Liczę na to, że w tym jubileuszowym roku każdy z Polaków znajdzie coś dla siebie, by godnie i z radością uczcić naszą wolność - podkreśliła Małżonka Prezydenta.

 

Jak zaznaczają organizatorzy, akcja wspólnego sadzenia drzew ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Lasy zajmują blisko 1/3 powierzchni Polski i są ostoją wielu gatunków roślin i zwierząt. - Młody las wkrótce stanie się „fabryką tlenu”, ochroni nas przed szkodliwymi następstwami przemysłu, stanie się schronieniem dla wielu gatunków roślin i zwierząt - mówiła Pierwsza Dama.

 

W trakcie wydarzenia wpisującego się z ogólnopolską akcję"1000 drzew na minutę", przy pomniku przyrody - Dębie Niepodległości - odsłonięto kamień upamiętniający tegoroczną akcję. W sadzeniu drzew wzięli także udział wiceminister środowiska Małgorzata Golińska, dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny, przedstawiciele samorządu lokalnego i Koła Leśników Kombatantów, a akcję uświetnił koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. (KS)

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31