| | |
A | A | A
Sobota, 19 maja 2018

Małżonka Prezydenta na zakończeniu roku w Szkole Polskiej w Chicago

  |   Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago

Zobacz także: Para Prezydencka z wizytą w Chicago [PL/ENG] Od mszy świętej rozpoczął się udział Agaty Kornhauser-Dudy w uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago. - Z podziwem słuchałam jak młodzież, która w większości urodziła się w Stanach Zjednoczonych, z dala od Polski, posługuje się piękną, poprawną polszczyzną - mówiła Pierwsza Dama, zwracając się do pedagogów i rodziców. Zaznaczyła, że to determinacja i zaangażowanie opiekunów sprawiają, że dzieci podejmują i realizują dodatkowy trud, jakim jest nauka w drugiej szkole.

 

- Dziękuję wam za to, że tak wytrwale kontynuowaliście naukę języka polskiego - zaznaczyła Małżonka Prezydenta, która wcześniej obejrzała występ artystyczny w wykonaniu maturzystów. To do nich zwróciła się ze szczególną troską, zauważając, że piątkowe spotkanie w Chicago przypada w dniu symbolicznego początku dorosłego życia tegorocznych absolwentów. - Serce się raduje, kiedy widzę jak wielu z Was otrzymało dzisiaj świadectwo ukończenia szkoły średniej - mówiła Pierwsza Dama, życząc młodzieży, „aby to przejście w dorosłe życie było dla was pozytywnym doświadczeniem. Byście zawsze podejmowali mądre i przemyślane decyzje”. Agata Kornhauser-Duda poprosiła, by młodzi ludzie w dążeniu do celu nie zatracili poczucia własnej tożsamości oraz wartości, z których wyrośli. - To jest ogromnie ważne - podkreśliła. - Pamiętajcie o Polsce, nawet jeśli będziecie żyć z dala od niej i zawsze bądźcie dumni z kraju waszych przodków - dodała.

 

Małżonka Prezydenta wręczyła maturzystom dyplomy oraz pogratulowała wszystkim uczniom wspaniałych wyników. -  Jestem przekonana, że praca, którą włożyliście w swą edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce - mówiła, wyrażając nadzieję, że uczniowie będą mieli możliwość realizowania dalszych marzeń również w RP. - Mam nadzieję, że do zobaczenia w Polsce! - zakończyła.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama z wizytą w Domu Samotnej Matki w Chicago Pierwsza Dama: Szkoła polonijna ma fundamentalne znaczenie dla wychowania młodego pokolenia na emigracji Agata Kornhauser-Duda w Nowym Jorku o patriotyzmie i szkolnictwie polonijnym Placówka przy parafii św. Konstancji w 2014 roku uroczyście obchodziła 40-lecie istnienia. Program nauczania obejmuje przedszkole, zerówkę, szkołę podstawową dla klas I-VIII oraz trzyletnie liceum. Zajęcia prowadzone są według programów i podręczników opracowanych przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce. Podopieczni placówki uczą się biegłej komunikacji w języku polskim, poznają także ojczystą literaturę, kulturę oraz tradycje. Weekendową naukę w liceum wieńczy egzamin maturalny z języka polskiego, historii i geografii. (KS)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31