| | |
A | A | A
Czwartek, 24 maja 2018

Rodzinny dzień w Pałacu Prezydenckim z Pierwszą Damą

  |   Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”. Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”.

Z okazji  przypadającego 30 maja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego Pierwsza Dama gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Rodziny Zastępcze z Powiatu Gdańskiego oraz Wychowanków Domów dla Dzieci, prowadzonych przez Fundację „Rodzinny Gdańsk”.

 

Podczas spotkania, które odbyło się w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego, goście opowiedzieli Pani Prezydentowej o tym, jak wygląda codzienna praca w Domach dla Dzieci oraz o idei rodzicielstwa zastępczego. - Staramy się, aby te miejsca były zwyczajnymi domami, w których zajmujemy się codziennością;  w których pachnie chlebem, ciastem, w których jest zwyczajna krzątanina, dzieci mają swoje obowiązki, które wykonują razem z opiekunami. Nie ma pań i panów, są ciocie i wujkowie, żyjemy wśród ludzi i  razem z ludźmi, jesteśmy na nich otwarci -  mówił założyciel Fundacji „Rodzinny Gdańsk” Pan Rafał Tomaszewski.

 

- Jesteśmy ogromną rodziną. Wkładamy w to całe serce, całą troskę, nie patrząc na więzy krwi. To praca 24 godziny na dobę, we wszystkie dni w roku. Nie ma zwolnień lekarskich, nie ma urlopów, dlatego rodzicielstwo zastępcze to radość, ale i trudna misja – podkreśliła Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim, Pani Beata Kowalczyk. - To rodzina jest pierwszą szkołą charakterów dzieci, to tutaj uczą się one pracy i poświęcenia na rzecz dobra wspólnego  - zaznaczył Pan Tomasz Sienkiewicz, który jest wychowawcą w Domu dla Dzieci w  Nowym Dworze Gdańskim.

 

Spotkanie Pierwszej Damy z rodzinami zastępczymi odbyło się dokładnie w 12. rocznicę ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dnia 30 maja, Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. - Ten dzień jest dla nas bardzo ważny, jesteśmy wtedy razem, cieszymy się sobą. W tym roku jest dla nas szczególnie wyjątkowy, bo mamy okazję świętować razem z Panią Prezydentową – dodała Pani Dyrektor Beata Kowalczyk.

 

Dzieci śmiało opowiadały Pani Prezydentowej o swoich zainteresowaniach i ulubionych formach spędzania wolnego czasu. Pytały też Małżonkę Prezydenta, jak to jest być Pierwszą Damą. Agata Kornhauser-Duda opowiadała im o historii Pałacu Prezydenckiego, której wysłuchały z zainteresowaniem. Żywo przyjęły opowieść o 8- letnim Fryderyku Chopinie, który miał tu swój pierwszy publiczny występ; bo również wśród dzisiejszych młodych gości było kilku ośmiolatków.

 

Małżonka Prezydenta ze wzruszeniem przyjęła wykonane przez dzieci laurki - Najpiękniejsze prezenty to te, wykonane własnoręcznie - zawsze zajmują honorowe miejsce w moim gabinecie – zapewniła Pierwsza Dama. Pani Prezydentowa, dziękując za upominek oraz wizytę powiedziała dzieciom, by rozwijały swoje pasje, talenty i zainteresowania, bo wszystko można osiągnąć, jeśli bardzo się tego pragnie - Życzę Wam, żebyście zawsze mieli poczucie, że jesteście ważni, jeśli tylko chcecie, możecie  naprawdę spełnić wszystkie swoje marzenia; tylko trzeba chcieć – podkreśliła Pierwsza Dama.

 

Agata Kornhauser-Duda podziękowała także rodzicom oraz przedstawicielom Fundacji za trud, jaki wkładają w codzienną pracę na rzecz dzieci.

 

Fundacja „Rodzinny Gdańsk” powstała w 2011 roku, jako organizacja społeczna, której celem jest szeroko pojęta pomoc rodzinie, w szczególności dzieciom i młodzieży. Prowadzi 6 Domów dla Dzieci, w każdym z nich mieszka 14 podopiecznych. Placówki w czasie letnich wakacji szkolnych oraz ferii zimowych, a także w dni wolne od nauki szkolnej, organizują wyjazdy dla wychowanków, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe i piesze wędrówki. (WP)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31