| | |
A | A | A
Piątek, 25 maja 2018

Udział Pierwszej Damy w szkolnym projekcie „Ogrody nauki i sztuki”

  |   Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki”

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek warszawskich uczniów realizujących projekt „Ogrody nauki i sztuki”.

 

Szkoła Podstawowa nr 94 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego już po raz szósty zorganizowała program edukacyjny obejmujący tworzenie przez uczniów prac plastycznych, scenariuszy, opracowań naukowych, eksperymentów i wiele innych inicjatyw.

 

Jak zauważyła Małżonka Prezydenta „jest to bardzo ciekawe i innowacyjne przedsięwzięcie, które w niestandardowy sposób zachęca uczniów do poszerzania wiedzy, ale ma także walor integrujący całą społeczność”.  Pierwsza Dama obejrzała film przedstawiający aktywność dzieci i młodzieży oraz wysłuchała występu wokalnego uczennic. - Jestem pełna uznania dla Waszej kreatywności i zaangażowania - mówiła Agata Kornhauser-Duda, zwracając się do wychowanków warszawskiej placówki. O wyborze tematów projektu przez poszczególne klasy zdecydowały przede wszystkim zainteresowania uczniów, którzy oprowadzając Pierwszą Damę po ekspozycji przybliżyli jej proces realizacji prac i opowiedzieli o wielomiesięcznych przygotowaniach. - Ogromne wrażenie wzbudza zakres tematów, które przyświecają tegorocznej edycji „Ogrodów Nauki i Sztuki”, a to świadczy przede wszystkim o tym, jak szerokie macie horyzonty i jak ciekawi jesteście otaczającego Was świata - zaznaczyła Pierwsza Dama.

 

Uczniowie m.in. zaaranżowali ekspozycję związaną z przyrodą w literaturze i sztuce, stworzyli grę komputerową, trójwymiarowe prace plastyczne oraz opowiadali o bohaterstwie i odwadze Polaków podczas II wojny światowej. Jak zaznaczyła Pierwsza Dama „umiejętności zdobyte podczas przygotowań projektu okażą się przydatne nie tylko na dalszym etapie edukacji, ale także w późniejszej pracy zawodowej”. Aktywność przy projekcie „Ogrody nauki i sztuki” motywuje uczniów do rozwijania kompetencji samodzielnego poszukiwania informacji, twórczego rozwiązywania problemów, współpracy zespołowej, czy zdobywania umiejętności prezentacji. Inspiracje do swoich prac uczniowie czerpali z doświadczeń zdobytych podczas wizyt w teatrach, muzeach, udziału w kołach zainteresowań, koncertach i festiwalach. Szkoła stwarza przestrzeń ułatwiającą podopiecznym odkrywanie swoich pasji, kreatywne myślenie oraz świadome i aktywne uczestnictwo w kulturze. Pierwsza Dama skierowała do kadry pedagogicznej podziękowania za wychowywanie dzieci i młodzieży „w duchu patriotyzmu, także rozumianego jako troska o dobro wspólne”. Dodała słowa uznania i szacunku do pracy, „która w Państwa wykonaniu świadczy o prawdziwym powołaniu”. Na zakończenie wystąpienia dodała, że zapał nauczycieli oraz „panująca w szkole niezwykła atmosfera, a także otwartość i życzliwość wobec uczniów, dają bardzo dobre efekty”. (KS)

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31