| | |
A | A | A
Sobota, 26 maja 2018

Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Gruzińskim Muzeum Narodowym

  |   Pierwsza Dama odwiedziła Gruzińskie Muzeum Narodowe w Tbilisi Pierwsza Dama odwiedziła Gruzińskie Muzeum Narodowe w Tbilisi Pierwsza Dama odwiedziła Gruzińskie Muzeum Narodowe w Tbilisi Pierwsza Dama odwiedziła Gruzińskie Muzeum Narodowe w Tbilisi

W sobotę w Tbilisi Para Prezydencka wzięła udział w obchodach 100. rocznicy ustanowienia Pierwszej Demokratycznej Republiki Gruzji. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości na Placu Wolności Agata Kornhauser-Duda wraz z Pierwszą Damą Armenii wzięła udział w lunchu wydanym przez Małżonkę Prezydenta Gruzji. Następnie Pierwsza Dama odwiedziła Gruzińskie Muzeum Narodowe, gdzie obejrzała ekspozycję przedstawiającą kolchidzką biżuterię. Agata Kornhauser-Duda była pod wrażeniem bardzo dobrego stanu, w jakim utrzymały się dodatki pochodzące z V-IV wieku p.n.e. Unikatowe okazy znalezione na terytorium Kolchidy prezentowane są wśród innych galerii przedstawiających dzieje i kulturę Gruzji oraz historię naturalną regionu.

 

Zobacz także: Prezydent RP z wizytą w Gruzji, która świętuje 100. rocznicę odzyskania niepodległości [PL/ENG] Podczas ubiegłorocznej wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Gruzji podpisano umowę o współpracy pomiędzy Gruzińskim Muzeum Narodowym w Tbilisi oraz Muzeum Narodowym w Warszawie. Obecnie uzgodnione już są wymiany wystaw na najbliższe lata obejmujące prezentację twórczości najbardziej znanego gruzińskiego artysty Niko Pirosmaniszwili w Warszawie. W stolicy Gruzji zostanie przedstawiona sztuka staropolska, a zwieńczeniem projektu będzie wspólna ekspozycja poświęcona Zygmuntowi Waliszewskiemu, wybitnemu polskiemu twórcy dwudziestolecia międzywojennego, który dorastał w Gruzji. 

 

Gruzińskie Muzeum Narodowe podjęło także szeroką współpracę z Polską Misją Archeologiczną. (KS)

 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31