| | |
A | A | A
Poniedziałek, 4 czerwca 2018

Pierwsza Dama w Łazienkach Królewskich: Aby marzącego i chcącego poznawać świat dziecka nigdy w Was nie zabrakło

  |   Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Łazienki Królewskie w Warszawie zorganizowały w poniedziałek święto dla podopiecznych Domów Dziecka z Białegostoku, Knyszyna i Siedlec. W wydarzeniu wzięła udział Małżonka Prezydenta RP, która przyznała, że spotkanie z tak wspaniałymi gośćmi sprawia jej wiele radości. -  Międzynarodowy Dzień Dziecka to przede wszystkim święto uśmiechu, dobrej zabawy, radości, prezentów, ale także miłości i przyjaźni - powiedziała Pierwsza Dama. Podkreśliła, że jest to równie ważna uroczystość dla dorosłych. - W ten symboliczny sposób chcemy Wam pokazać jak ważni jesteście dla nas i jak Wasze dobro leży nam na sercu - zapewniła.

 

Agata Kornhauser-Duda życzyła zgromadzonym w Teatrze Królewskim dzieciom i nastolatkom wielu pogodnych momentów, poczucia bezpieczeństwa, niezawodnych przyjaciół i wsparcia dorosłych. - Życzę Wam, abyście byli ciekawi świata, otwarci na ludzi, a także wrażliwi na jego potrzeby - dodała. Razem z młodymi uczestnikami spotkania Pierwsza Dama obejrzała wyjątkowy spektakl stworzony przez dzieci dla dzieci. Projekt familijny „Zróbmy operę!” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej przedstawia historię uczącą empatii i pokazującą jej siłę. - Chciałabym, abyście nigdy nie zniechęcali się trudnościami, które zawsze mogą pojawić się na Waszej drodze, ale byście śmiało i wytrwale dążyli do zamierzonych celów - mówiła Pierwsza Dama. - Życzę Wam, by tego ciekawego, marzącego, chcącego poznawać świat dziecka nigdy w Was nie zabrakło i byście dzięki temu mogli zmieniać świat na lepsze -  podkreśliła. - Przyszłość należy do Was i to od Waszych chęci zależy, ile w życiu osiągniecie. A jestem przekonana, że jesteście w stanie osiągnąć bardzo, ale to bardzo wiele - zakończyła Małżonka Prezydenta.

 

Polska Opera Królewska została powołana w odniesieniu do historycznych korzeni polskiej opery, sięgających czasów dynastii Wazów. Tradycję fundamentalnych wartości podejmuje jednak w nowoczesnej formie i współczesnych realiach. W przedstawieniu, obok solistów dziecięcych, wystąpił dziecięco – młodzieżowy chór i orkiestra, a także artyści Polskiej Opery Królewskiej. (KS)

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31