| | |
A | A | A
Poniedziałek, 4 czerwca 2018

Małżonka Prezydenta rozmawiała z Prezes Google.org o nowoczesnych technologiach w edukacji

  |   Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Jacquelline Fuller, wiceprezes Google i prezes charytatywnego oddziału firmy - Google.org Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Jacquelline Fuller, wiceprezes Google i prezes charytatywnego oddziału firmy - Google.org Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Jacquelline Fuller, wiceprezes Google i prezes charytatywnego oddziału firmy - Google.org Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Jacquelline Fuller, wiceprezes Google i prezes charytatywnego oddziału firmy - Google.org

Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Jacquelline Fuller, wiceprezes Google i prezes charytatywnego oddziału firmy - Google.org.

 

Panie rozmawiały o współczesnych wyzwaniach edukacyjnych i wychowawczych w kontekście rozwijających się globalnych technologii, przynoszących zarówno korzyści, jak i zagrożenia.

 

Oddział Google odpowiadający za działalność filantropijną, który co roku inwestuje ponad 200 milionów dolarów na całym świecie, podjął się w Polsce realizacji programu na rzecz nastolatków. 

 

Pierwsza Dama i Jacquelline Fuller rozmawiały o zapobieganiu różnicom w dostępie do wykształcenia wynikającym z rozwarstwienia społecznego oraz o narzędziach służących wyrównywaniu szans. Jak przekonuje firma Google, aby odnaleźć się we współczesnym świecie zbudowanym na nowoczesnych technologiach, niezbędne są - tak jak w codziennym życiu - wartości, którymi kierują się użytkownicy sieci. To one określają sposób komunikacji online i offline. Zasady te muszą iść w parze z kompetencjami cyfrowymi, zwłaszcza jeśli chcemy zapewnić bezpieczne, zdrowe i szczęśliwe życie przyszłym pokoleniom. Dlatego uczestnicy programu będą mogli w twórczy sposób rozwinąć swoje umiejętności cyfrowe, trenując je w praktyczny sposób podczas realizacji projektów społecznych. 

 

Google.org wspiera innowacyjne projekty organizacji pozarządowych, które wykorzystują technologie na rzecz wyrównywania szans w edukacji, rozwoju zawodowym i działalności społecznej.

 

Polska jest ważnym miejscem realizacji misji rozwijania kompetencji cyfrowych osób chcących wykorzystywać Internet do rozwoju własnej firmy, kariery czy twórczości. Wspólnie z Fundacją „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” firma zorganizuje warsztaty dla uczniów w wieku 12-13 lat, a ich celem będzie kształtowanie odpowiedzialnych postaw społecznych z wykorzystaniem nowych technologii.

 

Inicjatywa realizowana będzie w ramach „lata i zimy w mieście”, co zapewni młodzieży kreatywne i wartościowe spędzenie czasu. Jednocześnie projekt ma uświadomić rodzicom, że za pomocą tabletu, telefonu czy komputera, ich dzieci mogą w odpowiedzialny i kompetentny sposób realizować swoje ambicje i pasje. Projekt „Mądrzy Cyfrowi” ruszy w formie pilotażowej latem tego roku, a zimą 2019 roku obejmie swoim zasięgiem kilkaset szkół z całego kraju. (KS)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31