| | |
A | A | A
Wtorek, 5 czerwca 2018

Pierwsze Damy Polski i Niemiec z wizytą u noworodków w Szpitalu Klinicznym w Warszawie

  |   Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie

W ramach wizyty roboczej Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera w Polsce Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama odwiedziła wcześniaki w warszawskim szpitalu - Dziękuję, że mogłam zobaczyć efekty Państwa wspaniałej pracy, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie - powiedziała na spotkaniu z dyrekcją i pracownikami szpitala Małżonka Prezydenta Niemiec. 

 

Panie Prezydentowe spotkały się z pacjentkami i ich pociechami oraz personelem na Oddziale Patologii Ciąży. Klinika jest jednym z kilkunastu ośrodków w Polsce wyspecjalizowanych w sprawowaniu opieki nad ciężarnymi dotkniętymi cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, chorobami nerek, układu krzepnięcia oraz wieloma innymi schorzeniami.

 

Następnie, na bloku porodowym, Elke Büdenbender i Pierwsza Dama RP zapoznały się z praktyką diagnostyki i leczenia polskich pacjentów, które odbywają się przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć medycyny i nowoczesnego sprzętu. Agata Kornhauser-Duda, która miała już okazję zwiedzić szpital w styczniu br.,  nie kryła wzruszenia, kiedy poznała maleńkiego Jakuba urodzonego w dwudziestym piątym tygodniu ciąży. Personel placówki przedstawił Małżonkom Prezydentów pozostałe dzieci oraz ich rodziców przebywających obecnie na Oddziale Neonatologii i Patologii Noworodka. W klinice hospitalizowanych jest rocznie około 3000 dzieci, w tym około 300 wymagających intensywnej terapii. Liczba pacjentów, którzy przyszli na świat z wagą poniżej 1500 gramów wynosi ponad 100 rocznie. Szpital posiada nowoczesny sprzęt do intensywnej terapii noworodka i przyjmuje pacjentów z całego kraju.

 

Zobacz także: Wizyta Prezydenta Niemiec w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości [PL/ENG] Panie Prezydentowe rozmawiały również o programach promujących karmienie piersią oraz o polskich i niemieckich bankach mleka kobiecego, które - jak zgodziły się obie Panie - są niezwykłym gestem kobiecej solidarności.

 

W szpitalu im. ks. Anny Mazowieckiej powstał pierwszy w Polsce Odział Patologii Ciąży, a placówka była wielokrotnie nagradzana w plebiscytach i konkursach branżowych. Prócz specjalistycznych poradni, prowadzi również szkolenia i staże zapewniające wysoki poziom kwalifikacji przyszłej kadry medycznej, jak również wprowadzające rodziców wcześniaków w opiekę nad pociechami po opuszczeniu szpitala. (KS)

 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31