| | |
A | A | A
Środa, 13 czerwca 2018

Pierwsza Dama rozmawiała z młodzieżą o idei wolontariatu

  |   Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami świetlicy i wolontariuszami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu

Do Pałacu Prezydenckiego przyjechali w środę uczestnicy świetlicy i wolontariusze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu. Pierwsza Dama, aktywnie wspierająca wolontariat, rozmawiała z dziećmi i młodzieżą o idei działań charytatywnych, motywacji młodych ludzi do niesienia pomocy i zdobytych doświadczeniach.

 

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 70-lecia istnienia dwutygodnika „Przyjaciółka”, którym patronuje Agata Kornhauser-Duda. Pismo jest najdłużej ukazującym się bez przerwy poradnikiem dla kobiet w Polsce, ale także pomysłodawcą i organizatorem wielu programów pomocy skierowanych do kobiet i dzieci. Z inicjatywy pracowników dwutygodnika w 2001 roku powstała, działająca na rzecz najmłodszych, Fundacja Przyjaciółka. Od dwunastu lat współpracuje ona ze Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, które wspiera i aktywizuje społeczność lokalną w podejmowaniu inicjatyw na rzecz wszechstronnie rozumianego dobra wspólnego.

 

Wolontariusze odbywają szkolenia, a następnie samodzielnie wybierają obszar swojej aktywności. „Arka” prowadzi m.in. kluby dla dzieci i młodzieży, klub seniora, świetlicę socjoterapeutyczną oraz wydaje posiłki dla najuboższych. Podopiecznym klubu dla dzieci i młodzieży zapewnione jest także wsparcie psychologiczno-pedagogiczne. Młodzi działacze przyznali, że pomoc daje im wiele radości, spełnienia i satysfakcji. Wiele osób, które pracują aktualnie w stowarzyszeniu jest  jednocześnie beneficjentami jego wcześniejszych akcji.

 

Pierwsza Dama była ciekawa czym jej goście zajmują się w ośrodkach „Arki”, pytała o codzienne zadania i nie kryła podziwu dla ich zaangażowania i otwartości. - Praca na rzecz innych to wielka miłość, to jest to! - odparła jedna z wolontariuszek. Propagowane przez stowarzyszenie wychowanie poprzez autorytet rówieśniczy to pomoc młodszym koleżankom i kolegom w nauce, wspólne zabawy, koła zainteresowań i pasje. Współpraca z rówieśnikami z całego świata poszerza horyzonty nastolatków, uczy ciekawości, empatii i buduje więzi międzyludzkie. Z kolei maluchy korzystające ze świetlicy opowiedziały Małżonce Prezydenta o szkole i ulubionych zabawach. Pytały również o jej hobby oraz o rodzinny dom, który jak wspominała Agata Kornhauser-Duda był pełen książek. - To właśnie rodzice zarazili mnie pasją czytelniczą - mówiła Pierwsza Dama zachęcając swoich gości do czytania. - Żadne medium nie zastąpi Wam dobrej książki - podkreśliła.

 

Podczas spotkania Joanna Luberdzka-Gruca, Prezes Fundacji Przyjaciółka oraz ks. Andrzej Tuszyński, założyciel i Prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” przedstawili Małżonce Prezydenta misje i cele obu organizacji. (KS)

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31