przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Ważne

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00 w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. // W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00 w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. //
| | |
A | A | A
Piątek, 15 czerwca 2018

Spotkanie Małżonki Prezydenta z uczniami godnymi naśladowania

  |   Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie”

Pierwsza Dama poznała w piątek laureatów niezwykłego konkursu, którego uczestnikami są nauczyciele, a bohaterami uczniowie. Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” odwraca tradycyjne role i angażuje pedagogów do opowiedzenia wyjątkowych historii swoich podopiecznych.

 

- Konkurs jest bardzo potrzebną inicjatywą ponieważ promuje wspaniale postawy, a także zaangażowanie w różne dziedziny życia - zauważyła Pierwsza Dama. - To Wy, bohaterowie biografii pisanych przez nauczycieli, jesteście wzorami do naśladowania - kontynuowała zwracając się do młodzieży. Dodała, że choć czasem nauczyciele wydają się bardzo surowi, „to naprawdę Was zauważają i doceniają!”.

 

Pedagodzy przedstawili Małżonce Prezydenta swoich uczniów i ich historie, a każda z postaci była unikalna. Wśród nich znaleźli się zwycięzcy olimpiad naukowych, krajowych i światowych konkursów sportowych, społecznicy i wolontariusze. Wszystkich zebranych w Pałacu Prezydenckim młodych ludzi łączy podobna hierarchia wartości, gotowość niesienia pomocy i pełne zaangażowanie w podjęte działania.  Jak twierdzą inicjatorzy konkursu „jego celem jest promowanie uczniów - dojrzałych osobowości, uczących pokory, wartościowego życia, sposobów budowania autorytetów, które zachwycają osobowościowym pięknem (…)”.

 

Organizatorem wydarzenia jest Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a najciekawsze biografie zostały wydane w publikacji pt. „Młodzież jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”.  (KS)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.