| | |
A | A | A
Piątek, 15 czerwca 2018

Spotkanie Małżonki Prezydenta z uczniami godnymi naśladowania

  |   Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” Pierwsza Dama spotkała się z laureatami, uczestnikami i organizatorami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie”

Pierwsza Dama poznała w piątek laureatów niezwykłego konkursu, którego uczestnikami są nauczyciele, a bohaterami uczniowie. Wzór osobowy godny naśladowania - uczniowskie biografie” odwraca tradycyjne role i angażuje pedagogów do opowiedzenia wyjątkowych historii swoich podopiecznych.

 

- Konkurs jest bardzo potrzebną inicjatywą ponieważ promuje wspaniale postawy, a także zaangażowanie w różne dziedziny życia - zauważyła Pierwsza Dama. - To Wy, bohaterowie biografii pisanych przez nauczycieli, jesteście wzorami do naśladowania - kontynuowała zwracając się do młodzieży. Dodała, że choć czasem nauczyciele wydają się bardzo surowi, „to naprawdę Was zauważają i doceniają!”.

 

Pedagodzy przedstawili Małżonce Prezydenta swoich uczniów i ich historie, a każda z postaci była unikalna. Wśród nich znaleźli się zwycięzcy olimpiad naukowych, krajowych i światowych konkursów sportowych, społecznicy i wolontariusze. Wszystkich zebranych w Pałacu Prezydenckim młodych ludzi łączy podobna hierarchia wartości, gotowość niesienia pomocy i pełne zaangażowanie w podjęte działania.  Jak twierdzą inicjatorzy konkursu „jego celem jest promowanie uczniów - dojrzałych osobowości, uczących pokory, wartościowego życia, sposobów budowania autorytetów, które zachwycają osobowościowym pięknem (…)”.

 

Organizatorem wydarzenia jest Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a najciekawsze biografie zostały wydane w publikacji pt. „Młodzież jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”.  (KS)

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30