| | |
A | A | A
Czwartek, 28 czerwca 2018

Agata Kornhauser-Duda w bazie wojskowej na Łotwie

  |   Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži

W ostatnim dniu wizyty Pary Prezydenckiej na Łotwie Agata Kornhauser-Duda spotkała się z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži.

 

W bazie wojskowej położonej ok. 30 km od centrum Rygi Pierwsza Dama zapoznała się z historią zmodernizowanej jednostki powstałej w czasach ZSRR, która obecnie jest miejscem stacjonowania m.in. Wielonarodowej Grupy Bojowej NATO na Łotwie.

 

Małżonka Prezydenta pytała o specyfikę służby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo wschodniej flanki Sojuszu. Panie opowiadały o polsko-łotewskiej współpracy militarnej w NATO oraz o współpracy międzynarodowej - również w kontekście relacji społecznych. W bazie w Ādaži stacjonują Polacy, Kanadyjczycy, Albańczycy, Włosi, Słoweńcy, Hiszpanie oraz Słowacy. Wspólne zaangażowanie i wzajemna współpraca ułatwiają budowanie przyjaznych relacji również pomiędzy narodami.

 

Agata Kornhauser-Duda pogratulowała paniom profesjonalizmu oraz podkreśliła wdzięczność za ich oddanie służbie oraz ojczyźnie. Nie zabrakło spojrzenia na pełnioną misję z kobiecej perspektywy – żon i matek oraz przypisanych im ról społecznych.

 

Zobacz także: Mundurowy Dzień Kobiet w Pałacu Prezydenckim Wizyta w bazie wojskowej nie była pierwszym spotkaniem Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami zaangażowanymi w obronność i bezpieczeństwo. W Międzynarodowym Dniu Kobiet – 8 marca 2018 roku – Pierwsza Dama zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego przedstawicielki służb i formacji mundurowych, łącznie 230 pań ze 115 jednostek z całej Polski. Podczas panelu dyskusyjnego panie rozmawiały m.in. o pojmowaniu i różnych odsłonach patriotyzmu, zdobywaniu doświadczenia, służbie i misjach. (KS)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31