| | |
A | A | A
Wtorek, 3 lipca 2018

Pierwsza Dama uhonorowała urodzonych za granicą młodych miłośników polskiej historii

  |   W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama uhonorowała finalistów II Olimpiady Historii Polski na Ukrainie W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama uhonorowała finalistów II Olimpiady Historii Polski na Ukrainie W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama uhonorowała finalistów II Olimpiady Historii Polski na Ukrainie W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama uhonorowała finalistów II Olimpiady Historii Polski na Ukrainie W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama uhonorowała finalistów II Olimpiady Historii Polski na Ukrainie W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama uhonorowała finalistów II Olimpiady Historii Polski na Ukrainie W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama uhonorowała finalistów II Olimpiady Historii Polski na Ukrainie W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama uhonorowała finalistów II Olimpiady Historii Polski na Ukrainie W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama uhonorowała finalistów II Olimpiady Historii Polski na Ukrainie W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama uhonorowała finalistów II Olimpiady Historii Polski na Ukrainie W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama uhonorowała finalistów II Olimpiady Historii Polski na Ukrainie

W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama uhonorowała finalistów "II Olimpiady Historii Polski na Ukrainie" zorganizowanej przez Fundację Wolność i Demokracja we współpracy z Polskim Towarzystwem Historycznym.

 

- Jesteśmy z mężem przekonani, że edukacja polska jest inwestycją we wzmacnianie polskiej mniejszości i jej prestiżu w krajach zamieszkania, a także oddziałuje na kreowanie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków za granicą - mówiła we wtorek Agata Kornhauser-Duda po ceremonii wręczenia nagród i dyplomów. - Cieszy fakt, że Wy, którzy urodziliście się poza granicami Polski, przystąpiliście do olimpiady o jej historii - kontynuowała, zwracając się do młodzieży polskiego pochodzenia zamieszkałej za naszą wschodnią granicą. - A to znaczy, że kraj Waszych przodków jest Wam bliski, i że Polskę macie w sercach - dodała. Ogromne wyrazy podziękowania i uznania Pierwsza Dama skierowała do organizatorów olimpiady „za wysiłek realizacji tak cennego przedsięwzięcia, ale także za popularyzację polskiej historii na Ukrainie”.

 

Zobacz także: Podsumowanie Roku Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie Agata Kornhauser-Duda zapewniła swoich gości o trosce Pary Prezydenckiej o rodaków poza granicami kraju oraz o pamięci o nich. Przywołała udział w akcji pomocowej dla Polaków mieszkających na Wschodzie oraz w różnych spotkaniach, które odbyły się w Pałacu Prezydenckim. Pierwsza Dama mówiła również o fundamentalnym znaczeniu edukacji historycznej dla wychowania dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu oraz o priorytetowym znaczeniu, jakie dla Pary Prezydenckiej ma edukacja narodowa poza krajem. - Stąd, częste wizyty w polskich szkołach i punktach konsultacyjnych na całym świecie - zaznaczyła.

 

Agata Kornhauser-Duda zauważyła, że olimpiada jest przykładem działania przyczyniającego się do budowania dobrych relacji Polski i Ukrainy. W konkursie wzięło udział dwustu uczniów polskiego pochodzenia z całej Ukrainy, natomiast wszystkich siedmiu laureatów, „dzięki swojej pracowitości, zainteresowaniom i niewątpliwym talentom” dostrzeżonym przez Pierwszą Damę, zdobyło indeks na jedną z polskich uczelni państwowych. (KS)

 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31