| | |
A | A | A
Środa, 4 lipca 2018

Współpraca młodych Polaków i Niemców tematem spotkania u Pierwszej Damy

  |   Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim dyrektor Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim dyrektor Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim dyrektor Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Ewę Nocoń, z którą rozmawiała o prowadzonych przez organizację działaniach. PNWM została utworzona jako instytucja międzynarodowa przez rządy Polski i Niemiec w 1991 roku, a dzięki zrealizowanym przez nią dotychczas dofinansowaniom, niemal 3 miliony uczestników mogło wziąć udział w projektach umożliwiających spotkania oraz współpracę młodego pokolenia Polaków i Niemców.

 

Panie rozmawiały o młodzieżowych inicjatywach realizowanych podczas uczniowskich wymian oraz o różnych koncepcjach pedagogicznych. Spotkania polsko-niemieckie są dla młodych ludzi okazją do zaangażowania się w międzynarodowe przedsięwzięcia edukacyjne, ale również do poznawania odmiennej kultury i współpracy z obcokrajowcami. Pierwsza Dama wymieniła się z Ewą Nocoń spostrzeżeniami na temat rangi budowania dobrosąsiedzkich relacji wśród młodego pokolenia, zarówno w wymiarze międzyludzkim, jak i w kontekście partnerstwa gospodarczego państw.

 

Dyrektor PNMW przedstawiła Małżonce Prezydenta cele strategiczne organizacji na kolejnych pięć lat. Wśród planów znajdują się m.in.: włączenie dotychczas skromnie reprezentowanych grup młodzieży do programów wymiany polsko-niemieckiej, wzmocnienie wymiany pozaszkolnej w Polsce i Niemczech, a także rozwój wymiany trójstronnej np. z Izraelem.

 

Na zakończenie spotkania panie podjęły temat mającej odbyć się w tym roku w Polsce III edycji „Laboratorium Wymiany” – kongresu dla nauczycieli oraz innych organizatorów polsko-niemieckiej wymiany, którego celem jest przekazanie doświadczeń i budowanie trwałych relacji pomiędzy partnerskimi szkołami.

 

Działalność PNWM opiera się na twórczych dokonaniach obu krajów i dostosowuje swoją ofertę do zmieniających się potrzeb i oczekiwań młodych ludzi. (KS)

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30